chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра в Україні — День трауру за за жертвами терористів

14 січня 2015 о 20:26

Президент України Петро Порошенко оголосив 15 січня Днем трауру за за загиблими від терористичних дій. Про це він заявив у вівторок, 14 січня, під час зустрічі з головами обласних державних адміністрацій у Києві, передає прес-служба президента.

«Я прийняв рішення проголосити 15 січня Днем жалоби за всіма, хто загинув від рук терористів. І, в першу чергу, за мирними мешканцями, які загинули на блокпосту під Волновахою», – сказав глава держави.

Президент наголосив, що весь світ висловлює співчуття Україні, зокрема була розповсюджена відповідна заява Ради Безпеки ООН, а 15 січня планується прийняття рішення Європарламентом з приводу трагедії в Україні.

Порошенко повідомив, що сьогодні під час телефонної розмови канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд висловили співчуття та підтримку Україні в принциповій боротьбі з терором.

Глава держави наголосив, що українці поділяють біль родичів тих, хто постраждав і загинув. «Так само, як світ продемонстрував в Парижі, ми демонструємо в Україні, що ми не боїмося терористів. Ми об’єднані. Українців не залякати!», – сказав Порошенко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання вбитих 13 січня людей.

Нагадаємо, 13 січня терористи обстріляли український блокпост під Волновахою Донецької області, де в цей час перебував пасажирський автобус. В результаті обстрілу загинули 12 людей, та 17 отримали поранення.

Спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс зазначив, що лише з вересня, з моменту підписання мінських домовленостей, з вини бойовиків загинули понад 130 мирних жителів на Донбасі.

Сьогодні Верховна Рада звернулася до ЄС про визнання ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

14 січня

Інші дати
Народився Опанас Сластіон (Сластьон)
(1855, Бердянськ – 1933) – маляр і графік романтично-народницького напряму, етнограф і педагог.
Розгорнути
Народився Іван Огієнко (церковне ім’я Іларіон)
(1882, с. Брусилів Житомирська область – 1972) - український церковний та громадський діяч, митрополит, мовознавець, історик церкви, педагог. Автор «Історія українського друкарства», «Історія української літературної мови», перекладів Біблії та Св.Письма українською мовою.
«Немає в людини нічого милішого над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої дитячі роки, до тієї землі прив'язується він усією душею на ціле життя. А хто, буває, відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, як про святість найбільшу…» (Іван Огієнко)
Розгорнути
Народився Василь Комісаренко
(1907, с.Черняхів Київська область – 1993) -український ендокринолог та патофізіолог, засновник української школи ендокринологів.
Розгорнути
Народився Євген Гуцало
(1937, с. Старий Животів, тепер Новоживотів, Вінницької обл. - 1995) - український письменник. Автор кількох десятків збірок прози і поезії, публіцистики ("Ментальність орди").
Розгорнути

Новини Дивитися всі