chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві пройде літературно-мистецький вечір на честь Лесі Українки

25 лютого 2015 о 10:04

У середу, 25 лютого, о 17:00 у Києві у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького відбудеться літературно-мистецький вечір «Мріє, не зрадь», присвячений дню народження Лесі Українки.

У вечорі візьмуть участь науковці, письменники, журналісти, художники, музиканти, актори, кінорежисери, учасники Майдану.

Про революцію в житті Лесі Українки і нашу сучасну революцію, про мрії і реалії минулого і сьогодення, про художнє переосмислення пережитих подій і творчі прозріння, про високе призначення поета як виразника дум і сподівань народу йтиме мова на вечорі до дня народження письменниці, йдеться у повідомленні. Назвою вечора стали слова Лесі Українки, які найкраще передають одне з найголовніших прагнень – «Мріє, не зрадь!».

Подія проходитиме безпосередньо у просторі художньої виставки Олексія Белюсенка «Прапори і люди» із серії «Щоденник екстреміста». Ці роботи написані під враженням революційних подій 2013—2014 років.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути