chrome firefox opera safari iexplorer

В Ялті пройде Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки

17 вересня 2013 о 14:44

17–20 вересня 2013 року у м. Ялта (Автономна Республіка Крим)  відбудеться ХVІІ Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки. У конкурсі візьме участь творча молодь з різних регіонів України, повідомляє сайт Міністерства культури України.

Конкурс заснований Національною спілкою театральних діячів України у 1996 році до 125-річчя з дня народження Лесі Українки.

Програма Конкурсу передбачає виступи 15-ти учасників, що відбудуться у два тури:

  • І тур – виконання творів Лесі Українки;
  • ІІ тур – виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози.

Поетичні твори виконуються лише українською мовою.

До складу журі належать провідні фахівці в галузі українського театрального мистецтва, видатні майстри художнього слова, викладачі сценічної мови культурно-мистецьких вишів, а також представники Національної спілки театральних діячів України. Голова журі – Недашківська Раїса Степанівна, народна артистка України, заступник голови НСТД України.

У рамках проведення конкурсу відбудеться урочисте відкриття та закриття заходу за участю видатних майстрів українського театру, а також культурні події для учасників.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути