chrome firefox opera safari iexplorer

У Київ на музичний конкурс імені Миколи Лисенка привезуть 300-літню скрипку

13 листопада 2012 о 09:15

У Київ на IV Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка привезуть скрипку Гварнері, виготовлену 285 років тому, повідомили в прес-службі Міністерства культури України.

15 листопада в Колонному залі Національної філармонії України лунатиме скрипка легендарного італійського майстра Джузеппе Гварнері Дель Джезу (1698—1744 р.р.), видатного представника сім'ї Гварнері, яка прославилася виготовленням смичкових інструментів. Скрипка виготовлена в Кремоні в 1727 році.

Цей інструмент улюбленого майстра Ніколо Паганіні зберігся у чудовому стані і користується великим попитом у провідних світових виконавців.

Унікальну скрипку спеціально на Міжнародний музичний конкурс ім. Миколи Лисенка привезе всесвітньо скрипковий майстер, професор Королівської академії музики в Лондоні Флоріан Леонард.

15 листопада, на відкритті конкурсу, на скрипці Гварнері гратиме лауреат I Міжнародного конкурсу ім. Лисенка Дмитро Ткаченко, а в останній день музичного форуму на скрипці зіграє лауреат конкурсу.

У прес-службі нагадали, що IV Міжнародний музичний конкурс ім. М. Лисенка відбудеться в Києві 15-24 листопада. У конкурсі братимуть участь більш як 200 молодих музикантів з 16 країн світу. Конкурс традиційно відбудеться у чотирьох номінаціях: фортепіано, скрипка, віолончель, сольний спів. До складу міжнародного журі увійшли всесвітні музиканти та музичні діячі.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути