chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва приходить французька весна

25 березня 2015 о 12:56

У Києві настає небувало захоплююча весна по-французьки. З 4 квітня трохи більше місяця киян та гостей столиці будуть дивувати, захоплювати, зачаровувати і дарувати радість вправні закордонні майстри слова, пластики, музики, кисті. Відкриє ж 12-ту «Французьку весну в Україні» вуличний спектакль – проекція біля Софії Київської. Вона, до речі, також стане частиною розказаної історії, а її купола – елементами вистави. Вистава називається «Я – мрія». Він розповість про боротьбу людини за власну свободу. Вистава триватиме 20 хвилин. Організатори фестивалю кажуть, що дуже ретельно підійшли до вибору репертуару цього року і постаралися відібрати ті уявлення, візуалізації, які могли б підтримати українців у настільки не проста для них час.

«Ми всім своїм серцем хочемо підтримати Україну, десь надихнутися самим, десь надати можливість талановитим українцям створити з нами спільні творчі проекти. Культура – адже вона також частина політики. І дивлячись в майбутнє, ми бачимо Україну частиною Європи, нашої культури», – заявив радник з питань культури посольства Франції в Україні Ерік Тосатті.

Вже наступного дня після відкриття, 5-го квітня, французи покажуть виставу «АНТІГОНА» за текстами Софокла та Бертольда Брехта. Частина акторів, задіяних у виставі – українці, режисер – Люсі Береловіч.

11 квітня в Національному драматичному театрі ім. Івана Франка покажуть хореографічна вистава «Борозна». Його автори хочуть здивувати глядачів різними танцювальними техніками.

Крім того, в рамках «Французької весни в Україні» шанувальників західного мистецтва чекають допрем'єрні кінопокази. А в одну з ночей гості організовують цілий марафон з фільмів, який буде тривати 6-7 годин під відкритим небом.

У Книжковому Арсеналі гості представлять останні друковані новинки своєї країни, розкажуть про те, що сьогодні читають французи та на яку літературу існує мода в Парижі. Також киян чекають кілька виставок, живопис і графіка.

Розклад «Французької весни в Україні» на найближчі дні:

4 квітня, 20:00 – вуличне мистецтво. Подання-відкриття «Я – мрія» на Софійській площі, вхід вільний.

5 квітня, 20:00 – театральна вистава «АНТІГОНА». Центр Науки і Мистецтва «DIYA» на базі Національного Центру «Мала Академія наук України»

5 квітня, кінофестиваль допрем'єрних показів за участю французьких акторів і режисера Бріса Ковена. Кінотеатр «Київ».

9 квітня, виставка «ВИД НА ПАРИЖ». Музей культурної спадщини.

10-12 квітня – кіно. Ретроспектива фільмів Седріка Клапіша. Кінотеатр «Київ».

10-14 квітня, 19:00 – театральний спектакль «ЖИТИ». Національний Центр Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса.

11 квітня – танцювальна вистава «Борозна». Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.

14-28 квітня, 16:00 – відкриття виставки «Виноград, виноробство, вино». Будинок Митрополита Софії Київської.

15 квітня, 19:00 – концерт групи «Archimede», клуб Atlas.

Джерело: Сегодня
Розділи: Новини культури

5 жовтня

Інші дати
Олекса Синявський 
1887 – визначний український мовознавець і педагог, провідний діяч у нормуванні української літературної мови (1917–1933), фактичний редактор остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Репресований.
Розгорнути
Народився Павло Попович
(1930, м. Узин Київської обл. - 2009) - льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, двічі Герой Радянського Союзу, Герой праці. Перший політ у космос здійснив 12-15.08.1962 р. на кораблі "Восток-4", другий - 3-19.07.1974 на кораблі "Союз-14" і орбітальній станції "Салют-3"
Розгорнути
Народився Володимир Забаштанський
(1940, с. раїлів Вінницької області. - 2001) - український поет, перекладач. Автор поетичних збірок "Наказ каменярів", "Віра в людину", "Запах далини", "Жага життя" та ін.
Розгорнути
Народився Богдан-Ігор Антонич
(1909, с.Новиця, нині - Польща - 1937) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Автор збірок поезій «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева».
Листар носив листи зелені, листи шуміли. Ех, весна! Плету пісні на веретені про молодість, що промина. (Богдан-Ігор Антонич)
Розгорнути