chrome firefox opera safari iexplorer

Іспанія — Україна 1:0. Мінімальна поразка Фоменка

28 березня 2015 о 11:02

Збірна України зазнала мінімальної поразки від Іспанії у виїзному поєдинку, який може стати визначальним у подальшій турнірній боротьбі за другу сходинку і місце в плей-офф. Незважаючи на статус аутсайдера протистояння, команда Михайла Фоменка продемонструвала конкурентний футбол, і заслуговувала, як мінімум, на нічию.
Іспанці з перших хвилин прогнозовано взяли м'яч під свій контроль та перевели гру на половину поля української збірної. Підопічні Фоменка «сиділи» глибоко в обороні, і чекали свого шансу в контратаці.
На 19-й хвилині Україна могла виходити вперед, однак після подачі Ротаня зі штрафного його партнер по Дніпру Артем Федецький з хорошої позиції пробив неточно. Після цього був ще удар Ротаня, але і цього разу «шкіряний» розминувся з воротами.
«Фурія» ж продовжувала у своєму стилі з величезною перевагою у володінні м'ячем шукати шляхи до воріт П'ятова, і на 28-й хвилині їй таки вдалося відкрити рахунок. Хачеріді програв боротьбу Мораті, який після геніального проникаючого пасу Іньєсти, перекинув П'ятова, відправивши м'яч у сітку.Після цього українській збірній втрачати фактично вже не було чого, а тому вона почала грати більш відкрито, за що могла поплатитися ще до перерви. Спочатку іспанці забили гол, який Чакир не зафіксував через оффсайд Хуанфрана. А вже за кілька хвилин Рамос, якого загубили захисники, пробив головою у хрестовину.
Другий тайм українці розпочали активніше, аніж першу половину, і вже на 51-й хвилині після стандарту Ротаня від пропущеного м'яча іспанців врятував Касільяс. Підопічні Фоменка включили активний пресинг, і оборона «Фурії» почала не просто нервувати, а ледь не «привезла» гол у свої ворота.
Голкіпер іспанської збірної невдало виніс м'яч, який мов на блюдечку опинився перед Ротанем. Однак, Руслан скористатися таким подарунком не зміг — Касільяс парирував. Ще один вбивчий момент у Ротаня виник за 10-ть хвилин, але і цього разу пробити капітана збірної Іспанії з близької відстані у нього не вийшло.
Іспанці догравали поєдинок з оглядкою на власні ворота, в України вже не залишалося сили на активний пресинг і відбір м'яча. Вихід на заміну Гармаша особливої активності в атаці не додав, а Будківський, який замінив травмованого Кравця, не мав достатньо часу, щоб чимось запам'ятатися попереду.
У підсумку, Україна показала непоганий футбол проти чинного чемпіона Європи, проте реалізації, про яку так багато говорилося напередодні, не вистачило. Завдання з виходу на французький ЧЄ-2016 значно ускладнилося, однак шанси поборотися за друге місце у команди Михайла Фоменка все ж залишаються.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути