chrome firefox opera safari iexplorer

ТОП-10 маловідомих місць Західної України: must visit цієї весни

24 березня 2015 о 13:00

Список унікальних місцин на заході України, які лише починають набирати популярності

Колочава
Знаходиться: Закарпатська область, Міжгірський район. Територія Національного природного парку «Синевир» в гірській долині між полонинами Стримбою, Дарвайкою, Барвінком, Красною і Ружею на березі річки Колочавки.

Що цікавого: Колочава — село десяти музеїв, двадцяти пам'ятників та неперевершеної природної краси. У скансені “Старе Село” можна ознайомитися із 300-річною історією побуту місцевих жителів, почути верховинський діалект, оглянути пам’ятки культури різних часів та різних верств населення, дізнатися історію місцевої залізниці у музеї «Колочавська вузькоколійка» та відчути себе колочавським бокорашем (професія сплавляти ліс гірськими річками), а улесливий єврей Гершко розповість історію колочавських євреїв та ласкаво запросить до столу в колоритній єврейській корчмі “У Вольфа”.

Манявський водоспад
Знаходиться: Івано-Франківська область, Богородчанський район

Що цікавого: Найвищий водоспад на Прикарпатті та один з найвищих в Україні. Довкола водоспаду утворився кам'яний каньйон, висота скель якого понад 20 м. Завдяки малому потоку туристів та відсутності інфраструктури поблизу, біля водоспаду збереглася первозданна краса.  

Клевань. Тунель кохання.
Знаходиться:Рівненська область, Рівненський район

Що цікавого: Найромантичніше місце Волині — Тунель кохання — є ботанічним феноменом, який знаходиться вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів. Сама природа, ніби професійний ландшафтний дизайнер, сформувала зі щільної зарості дерев і кущів стіни та стелю природного коридору. Влітку та восени тунель чіткої аркової форми має особливу красу, від якої перехоплює подих. Кажуть, якщо пара поцілується під час прогулянки тунелем, то їх кохання скріпиться на все життя. 

Тараканівський форт
Знаходиться: Рівненська область, Дубенський район, неподалік м. Дубно

Що цікавого: Тараканівський форт — збудований для укріплення західних кордонів Російської імперії у ХІХ ст. Форт був цілком самостійною військовою одиницею. Займаючи площу понад 4 га та маючи 7 підземних рівнів, він уміщав на своїй території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, телефонний зв'язок і 3 колодязі з водою та інші споруди, необхідні для життя гарнізону. Має складну систему підземних ходів, тунелів, приміщень, ДОТів, сходів. До форту можна потрапити через входи у чотирьох ровах, які оточують будівлю (довжина ровів – 230 м, висота – 6 м).

Лумшори
Знаходиться: Закарпатська область, Перечинський район

Що цікавого: Селище, де у 17 ст. знаходився древній курорт “Лумшори”, розкинулося вздовж річки Турічка серед вулканічних Карпат. У давнину курорт складав сильну конкуренцію Маріїнським лазням та Карловим Варам. Зараз приватні господарі запрошують туристів незалежно від пори року просто неба «поваритися» на повільному вогні у чані. Як відчуєте, що кров в жилах починає кипіти (хоча насправді воду гріють не більш ніж до +45°C), вискакуйте! За кілька кроків — прохолодний гірський потік. Така процедура буде корисна при захворюваннях серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату, дерматології та багатьох інших. Після купання ви одразу відчуєте омолодження та приплив сил.

Бакота
Знаходиться: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район

Що цікавого: унікальне древнє місце, де в ХІІІ ст. знаходився найважливіший політично-адміністративний центр Дністровського Пониззя (Поділля). Місто мало свій добре укріплений замок (зруйнований поляками у XV ст.) та скельний монастир. За легендою, скельний чоловічий монастир у цьому місці заснував Антоній Печерський, який потім переселився на київські гори і заснував там Києво-Печерську лавру. Протягом століть монастир виконував не лише функцію святині. Під час татаро-монгольських набігів у келіях разом з монахами ховалися мешканці міста.
Місто, якого не знищили навали турків, яке оминули голод 1933-го та ІІ світова війна, було поховане у 1981 р. під час будівництва Новодністровської ГЕС, коли мешканців виселили в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.
Зараз Бакотою називають частину території вздовж Дністра, де колись був населений пункт. Скельний монастир відновили, розчистивши декілька келій. Біля монастиря всі охочі зможуть напитися унікально чистої та цілющої води з освячених джерел, які в народі називають “Жіноче”, “Чоловіче” та “Сімейного щастя”. 

Поповичі
Знаходиться: Львівська область, Мостиський район

Що цікавого: У 19 ст. відповідно до концепції безпеки Австро-Угорської держави Перемишль було обрано стратегічним пунктом, що мав заблокувати вигідний для ворожої армії перехід з півночі на південь (до карпатських перевалів) і на захід Європи. Тому навколо міста, на пагорбах, що його оточують, був побудований 45-кілометровий пояс оборонних укріплень. Будівництво фортів розпочато 1850 року і закінчено 1875 року, хоча деякі добудови продовжувались аж до початку Першої світової війни. Це була одна з найбільших фортець Європи, яка складалася з 57 фортів. Шість із них зараз знаходяться на прикордонній території України і доступні для огляду туристів.

Заліщики
Знходиться: Тернопільська область, 125 км. від Тернополя

Що цікавого: Містечко вважається одним із трьох найкрасивіших маленьких міст Європи. Заліщики лежать у долині на лівому березі Дністра в південно-західному Поділлі, немов би на півострові. Протилежний буковинський берег Дністра, що оточує Заліщики з трьох сторін, а зокрема з півдня і сходу, підноситься над рікою 70-120 метрів високою і стрімкою стіною. Саме з цієї сторони відкривається запаморочливий вид на все місто та на Дністрову меандру. 

Урочище Прийма
Знаходиться: Львівська область, Миколаївський район

Що цікавого: Глибоко серед лісу знаходиться унікальне урочище Прийма. Саме тут знайдено найдавніше поселення неандертальця материкової України типу «мисливський табір», який знаходився тут близько 46 тисяч років тому. Грот захоплює своєю незайманістю, таємничістю та фантастичним зовнішнім виглядом.

Жовква
Знаходиться: 25 км від Львова

Що цікавого: Містечко будували італійці, як ідеальне місце для життя. Місто-сонце, з гармонійною забудовою, чітким радіальним плануванням вважалося свого часу одним із найгарніших приватних міст-резиденцій Європи, важливим центром розвитку мистецтва, культури, релігії та друкарства. Станіслав Жовковський будував не просто замок, а справжню фортецю. Згодом Жовкву уподобав собі у якості резиденції польський король Ян Собєський. Колись тут були арсенал, скарбниця, розкішні зали, працював монетний двір. За надиво непоганим фасадом. Окрім короля Яна тут бували Іван Мазепа, Петро Перший, Михайло Радзивіл і навіть Наполеон... У містечку також збереглась синагога, яка, як кажуть місцеві, не лише одна з найбільших у Європі, але стала взірцем для кількох споруд в Тель-Авіві.

Джерело: espresso.TV
Розділи: Туристична

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути