chrome firefox opera safari iexplorer

У Львівському палаці мистецтв стартував фестиваль «ETHNO’лялька»

30 квітня 2015 о 17:00

У Львівському палаці мистецтв розпочався щорічний фестиваль народної ляльки «ETHNO’лялька». Свої роботи представили півсотні майстринь з усіх куточків України. Окрім давньої української мотанки – текстильні, солом’яні,сучасні ляльки в найрізноманітніших авторських інтерпретаціях. Серед них – і обереги, і елементи декору.

Майстриня Олена Золотарьова з Вінниці на «ETHNO’ляльку» приїхала вперше. Зі собою привезла колекцію з назвою «Я маю крила». Ляльки виконано в техніці контактного фарбування, тож на їхньому одязі – відбитки різноманітних рослин. Також використовувала старовинний матеріал.

«Хотілося зробити такі жіночні образи, щоб вони мали якийсь первозданий вигляд, використовуючи автентичні матеріали. Тут конопляне полотно, яке було випрядене сільською майстринею ще в 40-50-ті роки минулого сторіччя», – розповіла майстриня з Вінниці Олена Золотарьова.

Львів'янка Наталя Івженко демонструє цього разу ляльки в камуфляжі, оскільки займається волонтерством, допомагає воякам АТО.

«Волонтери шиють костюми, я попросила обрізки і зробила «атошника», воїна. А як же воїн без коліжанки... зараз настільки все переплелося і пов’язано... так в мене й виникла Бусінка. А оскільки вони є колєга з коліжанкою, то й мають бути в одній гамі, от таке й вийшло», – розповіла майстриня Наталя Івженко.

Навчитися й собі робити ляльки можна буде цими вихідними на майстер-калсах.

«Серед майстер-класів будуть мокрі валяння, можна буде спробувати зробити собі сережки, майстер-клас «зайчик на пальчик» у форматі мотанок – невеличкі забавлянки. Будуть в нас і мотані феї», – додала організатор фестивалю Ірина Сорокіна.

Триватиме фестиваль до 17 травня.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути