chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 квітня по 10 червня триватиме заборона на вилов риби

01 квітня 2015 о 16:26

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи спільно з низкою громадських організацій сьогодні провів круглий стіл на тему «Яким має бути цивілізоване рибальство в Україні».

Приводом для цієї дискусії, зокрема, стала весняно-літня заборона на вилов риби, яка триватиме з 1 квітня по 10 червня 2015 року у зв’язку із нерестом. Як відомо, в нерестовий період дозволено лише любительський вилов риби (до 3-х кілограмів цінних видів риб) з берега за межами місць її нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом.

Відкриваючи круглий стіл, Голова Комітету Микола Томенко сказав, що мета його проведення полягала в тому, щоб, з одного боку, поінформувати населення про відповідну заборону, а з іншого – спільно з відповідними природоохоронними структурами та органами виконавчої влади забезпечити можливість нормального проведення нересту і зупинити масове браконьєрство.

Микола Томенко нагадав, що у 2011 році набув чинності його законопроект (№3325-VI), який заборонив виготовлення, збут та застосування браконьєрських знарядь (отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електровудок, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових сіток). Крім того, на законодавчому рівні була закріплена заборона на ввезення в Україну капканів, мониткових сіток і електровудок, які використовуються виключно з браконьєрською метою, а також введена кримінальна відповідальність за використання вибухових отруйних речовин та електровудок.

Проте, на жаль, на сьогодні ми досі маємо серйозні проблеми з виконанням цього закону через відсутність чіткої системи контролю та порівняно невеликі штрафи за порушення цих норм, вважає М. Томенко. Він також наголосив на необхідності максимального інформування органів виконавчої влади, населення, зокрема, продавців ринків, про те, що згадані вище знаряддя для лову риби та полювання перебувають під забороною законодавства вже чотири роки, а за їх розповсюдження і використання передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Микола Томенко також висловив сподівання, що ухвалення парламентом підготовлених Комітетом до другого читання низки законопроектів щодо повернення інституту громадських інспекторів та посилення відповідальності за браконьєрство допомогли би забезпечити контроль за ситуацією в цій сфері.

8 жовтня

Інші дати
Поліна Осипенко
1907 – українська військова льотчиця-рекордсменка, майор. Встановила 5 міжнародних жіночих авіаційних рекордів. З них найвідоміші – безпосадочні перельоти, здійснені 1938 р. за маршрутами: Севастополь–Архангельськ (на гідролітаку за 10 годин пройдені 2416 км), Москва – район Комсомольська-на-Амурі разом із В.Гризодубовою і М.Расковою (за 26 год 29 хв пройдені 6450 км). Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
День юриста України
Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.
Розгорнути
Народився Володимир Свідзінський
(1885, с. Маянів, Вінницька область – 1941) – український поет, перекладач. Автор збірок поезій «Ліричні поезії», «Вересень», «Медобір».
В моїй уяві образ твій, Осяяний любов'ю і весною, Неначе сонячний навій, Обвинений блакиттю молодою. А імені твойого звук – Як огнекрилий мак у полю, Як зорні наспіви куколю, Як пахощі подільських лук. (Володимир Свідзінський)
Розгорнути
Народився Іван Піддубний
1871 – видатний український спортсмен-борець. Шестикратний чемпіон світу з боротьби, символ сили духу і тіла, пристрасний пропагандист чесності у спорті.
Розгорнути
1621 р. було підписано Хотинський мирний договір
Підписанням угоди закінчилася Хотинська битва 1621, в якій козацькі війська під проводом Петра Сагайдачного спільно з польськими військами розгромили османську армію, тим самим зупинивши завоювання Європи. Гетьман Петро Сагайдачний отримав у цій битві поранення, від якого згодом і помер.
Розгорнути