chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні київському фунікулеру виповнилося 110 років

07 травня 2015 о 17:19

Сьогодні, 7 травня, виповнюється 110 років із дня відкриття візитівки столиці та унікальної транспортної споруди міста — київського фунікулера. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Київський фунікулер будувався упродовж 1902—1905 років. Урочисте відкриття Михайлівського механічного підйому (так називали цю транспортну споруду у ті часи) відбулося 7 травня 1905 року, а перевезення пасажирів — з 8 травня. Він сполучив верхню терасу Михайлівської гори (тепер Володимирська) з вулицею Боричів тік.

Колія фунікулера була завдовжки 200 м з двоколійним роз’їздом посередині. Перші вагони були напіввідкритими і вміщували по 70 пасажирів кожний.
«Будівництво фунікулера дозволило вирішити важливе транспортне питання — забезпечити сполучення між Подолом та верхнім містом. Траса вибрана справді вдало — як з географічної, так і з інженерної точки зору», — зазначили у прес-службі.

За час свого існування фунікулер декілька разів реконструювали. Востаннє фунікулер був оновлений у 2013 році.

Розрахунковий обсяг пасажирських перевезень фунікулера становить 4 мільйони людей за рік, хоча фактичні обсяги інколи сягали й 7,7 мільйона пасажирів. Залежно від пори року послугами фунікулера щодоби користується від 7 до 15 тисяч осіб.

Розділи: Суспільство

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути