chrome firefox opera safari iexplorer

Туризм по-скромному: У скільки обійдуться травневі свята в Україні

01 травня 2015 о 13:00

Українці вирішили відпочивати в цьому році всередині країни. Різка девальвація гривні призвела до стрімкого подорожчання турів на улюблені курорти Єгипту і Туреччини. Якщо торік на травневі свята можна було виїхати за гарячими турам в ці країни на двох на тиждень за 6 тис. грн, то цього року ціни стартують від 15 тис. грн.

Директор Центру туристичної інформації Володимир Царук вважає, що в 2015 р. обсяги виїзного туризму на травневі свята скоротяться в порівнянні з минулим роком на 40-50%.

Відпочинок за ціною візи

В результаті українці масово почали переорієнтуватися на відпочинок всередині країни. «У цьому році вони роблять ставку на відпочинок всередині країни», — говорить генеральний директор туркомпанії Etnotur Тарас Голинський. «Зараз тільки візу зробити коштує майже 2 тис. грн, — зазначає засновник туристичної компанії „Час на мандри“ Юрій Пирч. — Тоді як за ці гроші можна поїхати в семиденний тур Україною».

«Традиційно найдешевшими є тури з недорогим проживанням, — каже власник турагентства „Дешеві мандрівки Україною“ Ігор Кулаков. — Наприклад, у одного львівського туристичного оператора є популярна програма „Відпустка по-закарпатськи“, де тиждень відпочинку обійдеться в 2325 грн + 1000 грн на невраховані витрати. В основних львівських туроператорів традиційно користуються популярністю тури вихідного дня, де можна вкластися в 500-600 грн, але ночівля проходить в скромних сільських умовах».

"Вже зараз відчувається активний попит на тури на травневі свята, — каже Юрій Пырч. — Найбільш популярним серед туристів є Закарпаття. Також мають високий попит екскурсії у віддалені від Львова місця, але до як

Володимир Царук говорить, що в цьому році потік туристів у Карпати на травневі свята залишиться на торішньому рівні. Він вважає, що це позитивний сигнал, оскільки в умовах різкого падіння доходів населення утримати колишні обсяги ринку вже можна вважати успіхом.

Подорожчав відпочинок

Проте і в Україні туристам доведеться зіткнутися з подорожчанням. Ціни на відпочинок всередині країни зросли на 10-40%, розповідає Юрій Пирч. Про подорожчання як мінімум на 15-20% говорить і Тарас Голинський. Він пояснює це подорожчанням палива, продуктів, енергоносіїв і т. д.

Разом із тим деякі інші опитані учасники туристичного ринку говорять про те, що зростання цін не було. Приміром, за даними директора екскурсійного бюро «Київські фрески» Анжели Савченко, в Закарпатті ціни стартують від 250 грн за двомісний номер до 1000 грн за окрему віллу. "Власники бояться піднімати ціни, щоб не відлякати туриста. «Був сезон простою, власники житла в курсі, що доходи у людей упали, тому для них краще заробити менше, ніж нічого не заробити», — пояснює вона.

Директор тернопільського турагентства «СонцеВИД» Наталія Дрозд також говорить, що проживання не подорожчало, але зросла ціна харчування. За її словами, якщо торік дворазове харчування (обід і сніданок) у приватному секторі коштував в середньому 80 грн, в готелі 2 або 3 зірки — 100 грн, то цього року воно подорожчало до 100 грн і 120-130 грн відповідно.

Корпоратив у Карпатах

"Цікава тенденція спостерігається серед великих компаній, які раніше організовували корпоративи в далекому зарубіжжі — тепер вони звертають увагу на українські Карпати, Дністровський каньйон і т. д. ", - каже Юрій Пирч.

"Це не дивно. Адже тур вихідного дня (2 дні/1 ніч) в Карпати влітку для колективу на 50 чоловік обійдеться у 900 грн/люд (з комфортними умовами проживання, зручним автобусом, дворазовим харчуванням, екскурсіями і культурною програмою) «, - розповідає засновник „Час на мандри“.

Зміна орієнтиру

На ринок внутрішнього туризму звернули увагу і великі туроператори, які раніше віддавали перевагу виїзним закордонним турам. У зв'язку з девальвацією гривні ми вважаємо, що збільшиться попит на внутрішній продукт. Тому, при надходженні цікавої пропозиції із запуску зазначених турів, ми вирішили підтримати цей проект і запустили його реалізацію», — говорить генеральний директор туроператора Володимир Щупак. Компанія почала продавати тури в Чернігів і Карпати. За словами Володимира Щупака, влітку додасться п'ять-шість маршрутів. «Розраховуємо, що цей напрямок зросте в серйозний бізнес і принесе стійкий доход і гарний прибуток нашої компанії», — говорить він.

 

Джерело: 112 ua
Розділи: Туристичні новини

5 жовтня

Інші дати
Олекса Синявський 
1887 – визначний український мовознавець і педагог, провідний діяч у нормуванні української літературної мови (1917–1933), фактичний редактор остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Репресований.
Розгорнути
Народився Павло Попович
(1930, м. Узин Київської обл. - 2009) - льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, двічі Герой Радянського Союзу, Герой праці. Перший політ у космос здійснив 12-15.08.1962 р. на кораблі "Восток-4", другий - 3-19.07.1974 на кораблі "Союз-14" і орбітальній станції "Салют-3"
Розгорнути
Народився Володимир Забаштанський
(1940, с. раїлів Вінницької області. - 2001) - український поет, перекладач. Автор поетичних збірок "Наказ каменярів", "Віра в людину", "Запах далини", "Жага життя" та ін.
Розгорнути
Народився Богдан-Ігор Антонич
(1909, с.Новиця, нині - Польща - 1937) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Автор збірок поезій «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева».
Листар носив листи зелені, листи шуміли. Ех, весна! Плету пісні на веретені про молодість, що промина. (Богдан-Ігор Антонич)
Розгорнути