chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві відкрилась виставка про втрачений рай

11 червня 2015 о 08:11

10 червня в київській галереї «Лавра» відкрилась виставка молодої української художниці Ольги Селищевої «Сад. Трансформація». На ній будуть представлені живописні роботи, тема яких зачіпає зміну світу, внутрішніх відчуттів, що приходять за нею. Основною проблематикою проекту є трансформація середовища і втрата раю, як ідеальної взаємодії людського і божественного начал.

«Проект «Рай. Трансформація» — це майже рік ретельної роботи. У підсумку експозиція включає в себе різні роботи від двох метрів, до п'яти сантиметрових мініатюр, поєднані спільною темою переходу і трансформації реальності. Через барокове багатство елементів для мене було важливо передати красу і крихкість світу, ідилії, яку так легко зруйнувати. Я проводила аналогії із актуальною ситуацією в Україні та станом переходу від миру до війни, формування нової реальності. На картинах переважає чорний фон як колір таємниці, невідомості, першоелемент і зосередження всіх кольорів. Головними героями картин стали птахи — символ свободи, що мешкають одночасно на небі і на землі. Таке ж значення мають картини з хрестами. 

Хрест як дохристиянський символ об'єднує в собі вертикаль і горизонталь, тваринний і божественний світ, небо і землю. В експозиції представлена ​​золота рама, що складається з класичних елементів, яблук, квітів і бджіл, що прилетіли на аромат, однак рама починає плавитися, перетворюючись на безформну масу, символізуючи, таким чином, смерть однієї епохи і перехід до іншої, трансформацію уявлень про красу. Кожен кадр відео для проекту являє собою фото реального хімічного експерименту зняті під мікроскопом. На чорному тлі зафіксовані білі елементи, що нагадують зірки та процес зародження всесвіту» — посвятила Cultprostir в подробиці експозиції художниця Ольга Селищева.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

7 вересня

Інші дати
Народився Олександр Купрін
(1870, м. Наровчат, Росія - 1938) - російський письменник. Збірки оповідань "Київські типи", "Мініатюри" були видані в Києві. На українському матеріалі були написані твори "Лісова глушина", "Олеся" та ін.
Розгорнути
Народився Мурашко Олександр Олександрович
(1875 – 1919), один з найвизначніших українських живописців кінця XIX — початку ХХ століття, педагог, громадський діяч.
«Київ… тут сонце, тут чудесна природа, тут власна культура...» О.Мурашко
Розгорнути