chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі мистецтво приверне увагу до екологічних та соціальних проблем

09 червня 2015 о 13:13

З 16 червня до 12 липня в одеському Музеї сучасного мистецтва діятиме виставка «АртПоле: приховані світи/Одеса», яка представить фото ленд-арт об’єктів, створених у просторах різних регіонів країни. Від Івано-Франківська до Криму простягнеться співавторство людини і природи.

Агенція «АртПоле», організатори події, пригадує: «Одеський досвід був особливим — тут природа взагалі відмовилася від співавторства, очевидно, через попередні дії людини по відношенню до неї. 2010 року АртПоле взяло на себе сміливість опрацювати територію поблизу санаторія «Куяльник». Колишній відомий курорт на той момент перетворився на зону екологічного лиха — лікувальні грязі безкарно вивозилися, а гирло річки, що живила лиман прісною водою, засипали задля майбутнього будівництва.

Ідеалісти-організатори вирішили тоді, що зможуть привернути увагу до проблеми лиману, щоб з часом спільними зусиллями вирішити її. Для цього обрали майданчик на узбережжі, на той момент — звичайний смітник. Ідея полягала в тому, щоб прибрати його, провести фестиваль і таким чином змінити естетичний та екологічний стан цього шматочку суші й ставлення до нього тих, хто живе поруч. Організатори, художники і волонтери зібралися напередодні, щоб прибрати територію. Але все виявилося не так просто, адже під першим шаром сміття виявили другий-третій-і т.д. І це, на жаль, не метафора».

Над художньою формою нинішніх трансформацій в екосистемі лиману, прибережній спільноті та в кожному з нас куратори виставки пропонують подумати одеським художникам. Найкращі із запропонованих протягом місяця ідей доповнять нинішню експозицію.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути