chrome firefox opera safari iexplorer

Колектив «Херсонеса» відмовився працювати під керівництвом священика МП

05 серпня 2015 о 09:09

Співробітники «Херсонеса Таврійського» відмовилися працювати під керівництвом протоієрея Сергія Халюти, якого севастопольська «влада» призначила директором заповідника.

«З огляду на некомпетентність у питаннях музейної діяльності благочинного Севастопольського округу УПЦ МП протоієрея отця Сергія, висловлюємо абсолютний протест на його призначення і відмову від роботи під його керівництвом», — йдеться в резолюції колективу, розміщеному на сайті заповідника.

Працівники заповідника просять скасувати наказ про призначення Халюти і повернути колишнього директора Андрія Кулагіна або призначити нового «гідного керівника».

Президент РФ Володимир Путін 1 серпня підписав розпорядження про внесення кримського заповідника «Херсонес Таврійський» в Список особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Віце-прем'єр-міністр — міністр культури В'ячеслав Кириленко заявив, що рішення президента РФ Володимира Путіна про включення заповідника «Херсонес Таврійський» у список культурної спадщини народів Росії не має ніякої сили, оскільки Крим — це територія України.

У 2013 році «Херсонес Таврійський» був внесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте після анексії Криму і її міжнародного неприйняття з'явилася інформація, що ЮНЕСКО може включити Херсонес у чорний список.

Рішення про призначення Халюти прийняв губернатор Севастополя Сергій Меняйло. Колектив заповідника негативно сприйняв призначення. Відео зустрічі священика співробітниками активно обговорювалося в пресі і соцмережах.

Джерело: DT.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути