chrome firefox opera safari iexplorer

Батьки й учителі проти шкільної 12-річки, — опитування

15 вересня 2015 о 12:29

Батьки та вчителі не підтримають ініціативу введення в Україні 12-річної системи загальної середньої освіти.

Такі дані соцопитування оприлюднила сьогодні на прес-конференції в Укрінформі голова Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не дістало підтримки батьків та вчителів ініціатива із запровадження 12-річної системи загальної середньої освіти. Проти такої пропозиції виступає близько 70% опитаних батьків та 68% педагогів», — повідомила Бекешкіна.

Водночас вона зауважила, що серед директорів шкіл немає однозначної позиції щодо цієї ініціативи.

Так само не знаходить підтримки ідея скорочення літніх канікул — 90% батьків та 92% педагогів висловились однозначно проти.

Бекешкіна також зауважила, що не підтримують більше половини опитаних вчителів (54%) та майже половина батьків (48%) впровадження триетапної системи у середній школі. Водночас серед директорів шкіл ця ініціатива знаходить певну підтримку (41%).

Згідно з соцопитуваннями, переважна більшість батьків вірить у можливість проведення реформи в середній школі (62%).
Водночас вчителі та директори вірять у успішність реформи освіти відчутно менше — 46%.

Бекешкіна повідомила, що основною проблемою опитувані вважають недоліки у вищій освіті, те, що вона відірвана від життя та не визнання українських дипломів за кордоном.

Вона також повідомила, що більшість опитуваних вважають, що середня зарплата молодого вчителя має становити близько 4 тис. грн, а вчителя досвідченого — 8 тис. грн.

Опитування серед батьків, вчителів та директорів шкіл проводилось у період з 5 червня по 12 вересня Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» на замовлення БФ «Інститут розвитку освіти».

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути