chrome firefox opera safari iexplorer

У ніч на понеділок українці зможуть побачити «кривавий місяць»

25 вересня 2015 о 13:23

В ніч на понеділок, 28 вересня, мешканці Землі стануть очевидцями рідкісного астрономічного явища — «кривавого супермісяця». Наступного разу щось подібне відбудеться лише через 18 років, повідомляє Громадське радіо.

За поточними розрахунками NASA, «кривавий місяць» розпочне свій «схід» в ніч на 28 вересня, о 3:11 за київським часом, і стане повністю червоним приблизно в 5:00 ранку.

У цей день на астрономічному календарі збігаються одразу дві події: супермісяць і так званий «кривавий місяць».

Назва Blood Moon (тобто кривавий місяць) поширена у англомовних країнах. У інших країнах це називається прозаїчніше — місячне затемнення. Воно відбувається, коли Сонце, Земля і Місяць вирівнюються по прямій. Таке явище ще відоме як сигизія, тобто вирівнювання трьох або й більшої кількості астрономічних тіл в межах Сонячної системи.

Саме під час затемнення Місяць потряпляє в тінь Землі і у певні моменти його поверхню можна спостерігати з нашої планети у криваво-червоних кольорах.

Затемнення — явище, яке відбувається доволі часто, як правило, двічі на рік. У ХХІ столітті воно відбудеться ще 228 разів.

Проте 28 вересня ця подія доволі особлива. Адже затемнення співпадає із супермісяцем.

Супермісяць — це момент найбільшого зближення Землі зі своїм природним супутником. Під час супермісяця Місяць виглядає більшим (на 14%) і яскравішим (на 30%).

В астрономії будь-яка найближча до Землі точка навколоземної орбіти небесного тіла (неважливо, чи це Місяць чи шутчний супутник), називається перигей.

Співпадіння супермісяця та затемнення відбуваться раз на декілька десятків років. Останнє спостеріглося 1982 року, а наступне ми побачимо лише 2033.

Як пишуть журналісти британської газети Independent, незважаючи на нестандартну назву кривавий супермісяць навряд чи матиме якийсь надзвичайний вплив на землян.

«Єдине що дійсно може трапитися на Землі під час затемнення, це те, що люди, які дивилися вночі на небо, прокинуться наступного ранку з болем у шиї», вважає Ноа Петро, фахівець НАСА.

Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути