chrome firefox opera safari iexplorer

Джамала представить Україну на «Євробаченні»

22 лютого 2016 о 07:43

На пісенному конкурсі «Євробачення», який цього року відбудеться у Стокгольмі, Україну представить Джамала. Журі віддало співачці 5 балів, глядачі — 6. За рівної кількості балів перевага надається виконавцю, який отримав більший бал від глядачів, тож отримавши, як і The Hardkiss, 11 балів, Джамала перемогла завдяки глядацькому голосуванню.

Другим за кількістю балів став гурт The Hardkiss (11 балів, 6 від журі та 5 від глядачів). Третє місце у SunSay (8 білів, 4 від журі та 4 від глядачів). Четвертим став гурт Pur: Pur (5 балів, 2 від журі та 3 від глядачів). П’яте місце у «НеАнгелів» (5 балів, 3 від журі та 2 від глядачів). І замикає «турнірну таблицю» Brunettes Shoot Blondes (2 бали, 1 від журі та 1 від глядачів).

The Hardkiss

Цього року національний відбір на «Євробачення» з одного боку був дуже презентативним.

Проте все одно не обійшлось без скандалів. Користувачі соцмереж активно обговорювали і високий рівень усіх виконавців, і ті «проколи», які в них були.

Brunettes Shoot Blondes

Пісню Higher «НеАнгелів», яку для гурту написав Александр Бард звинуватили у плагіаті. Користувачі соцмереж знайшли схожі фрагменти у композиціях дуету та минулорічною композицією Beyoncе  — Runnin' (Lose It All). Продюсер співачок Юрій Нікітін відкинув звинувачення у плагіаті.

«Коли ви вмикаєте ефір будь-якій європейській станції, яка грає топ 40 найкращих поп-пісень, то не можете не звернути увагу, що більшість пісень дуже схожі між собою тими чи іншими елементами, як правило звучанням. Це називається тренд, мода на певне звучання!», — розповів продюсер у недавньому інтерв'ю для «Обозревателя»

Найбільше звинувачень було до Андрія Запорожця (SunSay). Спочатку йшлося про те, що його конкурсна пісня не відповідає правилам «Євробачення», адже з’явилась раніше, ніж це можливо за правилами. Ситуацію роз’яснив продюсер відбору Костянтин Меладзе.

SunSay

«У нас немає сумнівів у тому, що пісня SunSay відповідає правилам конкурсу «Євробачення». Офіційний реліз Love Manifest відбувся 30 вересня 2015 року. Разові виконання початкового варіанта пісні, зняті глядачами на мобільний телефон, не є комерційною публікацією або повноцінної публічною презентацією композиції — отже, не є порушенням правил», — прокоментував він.

Але найбільше претензій викликало те, що співак постійно гастролює в Росії та анексованому Криму. «… ми на рівні МЗС засуджуємо і вимагаємо від усього світу застосування санкцій до євро-депутатів, які здійснюють візити до окупованого Криму. Але самі! Офіційно! пропонуємо артисту, який гастролює в окупованому Криму представляти країну в Європі?», — написав у своєму Facebook музикант та волонтер Тарас Тополя.

На це SunSay зазначив, що не планує припиняти концерти у Росії. «У мене величезна аудиторія в Росії. Мене там люблять і чекають… У нас сильний зв'язок з Росією. Ми записуємося у Санкт-Петербурзі. У нас насправді половина колективу SunSay — росіяни. Я не виправдовуюсь, але я буду продовжувати виступати в Росії», — наголосив музикант.

Щодо Джамали, то за неї активно взялись російські ЗМІ. Її пісню назвали «антиросійською». «Мета виконання композиції, очевидно, антиросійська пропаганда в Європі», — проголошує, зокрема, телеканал RenTv.

Джамала

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про те у російських ЗМІ «розв’язана справжня психологічна війна, спрямована на приниження Джамали». Він нагадав, що громадяни України, жителі Криму, окупованого Росією, не змогли взяти участь у голосуванні.

«Російські кампанії, що забезпечують телефонний зв’язок в окупованому Криму, відмовили у проведенні голосування жителями Криму», — розповів Чубаров.

Руслана наразі є єдиною українською переможницею «Євробачення»

Нагадаємо, хто, коли і як представляв Україну на «Євробаченні». Вперше Україна взяла участь у конкурсі у 2003 році.

2003 — Олександр Пономарьов – 14-те місце

2004 — Руслана – 1-ше місце

2005 — «Ґринджоли» — 19-те місце

2006 — Тіна Кароль — 7-ме місце

2007 — Вєрка Сердючка — 2-ге місце

2008 — Ані Лорак — 2-ге місце

2009 — Loboda — 12-те місце

2010 — Alyosha — 10-те місце

2011 — Міка Ньютон 4-те місце

2012 — Гайтана — 15-те місце

2013 — Злата Огнєвіч — 3-тє  місце

2014 — Марія Яремчук — 6-те місце

2015 – Україна не брала участі у конкурсі.

Цього року конкурс пройде у Стокгольмі з 10 по 14 травня.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Конкурси

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути