chrome firefox opera safari iexplorer

Україну на «Євробаченні-2013» представить Злата Огневич

24 грудня 2012 о 09:33

На міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2013» Україну представить 26-річна співачка Злата Огневич.

За підсумками фінального туру національного відбору, який проводився у прямому ефірі телеканалу «Перший національний», пісня Огневич «Gravity» («Тяжіння») набрала 40 балів, що дозволило їй стати переможницею конкурсу.

Пісня-переможець була визначена на основі комбінованого підрахунку результатів голосування журі та інтерактивного голосування телеглядачів (sms).

Авторами пісні «Gravity» є Михайло Некрасов і Карен Кавалерян.

На другому місці опинилася Даша Медова. Напередодні журі конкурсу обрало 20 фіналістів національного відбору: Оксана Пекун і Максим Новицький; Марія Яремчук; Марієтта; Дмитро Яремчук; Інеш; Злата Огневич; дует «Емоушен»; ансамбль «Гвоздівчанка»; Realivanna; Таня Ширко; група «Трініті»; Ана Стесія; Аліна Гросу ; Даша Медова; Лєна Корнєєва; АнгеліЯ; Едуард Романюта; Матвій Вермієнко; група «ДіО.фільми»; Діма Скалозубов.

Зазначимо, що 58-й міжнародний конкурс «Євробачення-2013» відбудеться у Швеції, в місті Мальме. Півфінали заплановано на 14 травня і 16 травня, а фінал — на 18 травня 2013 р.

Нагадаємо, переможцем «Євробачення-2012», фінал якого пройшов у столиці Азербайджану Баку наприкінці травня ц. р., стала співачка зі Швеції Лорен. Представниця Україну Гайтана зайняла 15-е місце. Російська група «Буранівські бабусі» посіла друге місце. На третьому місці опинився сербський виконавець Желько Йоксимович.

Лорен отримала абсолютну більшість перших місць від учасників європейського голосування, з величезним відривом випередивши російський ансамбль з Удмуртії. Варто зазначити, що шведська співачка вважалася головним фаворитом конкурсу.

Довідково

«Євробачення» проводиться з 1956 року. На перших порах це був суто музичний конкурс, проте після включення до заявки численних країн Східної Європи змагання співаків часто називають «політичним змаганням», оскільки голосують не за кращі пісні, а за країни, які жителі тієї чи іншої країни вважають дружніми.

Нагадаємо, «Євробачення» — конкурс естрадної пісні серед країн-членів Європейського мовного союзу (EBU). Власником усієї інтелектуальної власності, яка виробляється в рамках конкурсу, також є Європейський мовний союз.

У конкурсі беруть участь по одному представнику від кожної з країн-членів Європейського мовного союзу, які подали заявки на участь. Фестиваль проходить у прямому ефірі.

Від кожної країни може брати участь один представник (соліст або музичний колектив), якому належить виконати пісню тривалістю не більше трьох хвилин. Під час виступу на сцені повинно виступати не більше шести артистів одночасно. Переможець визначається шляхом голосування телеглядачів та/або журі, у якому беруть участь всі країни, що виступали у фіналі та півфіналі.

Злата Огневич (справжнє ім'я — Інна Леонідівна Бордюг) народилася в Мурманську в сім'ї військового та педагога. Її дитинство пройшло у Криму, в Судаку, де дівчина і почала вчитися музиці. Становлення Злати вже в якості професійної співачки відбулося в Києві, де дівчина стала випускницею музичного училища ім. Глієра і вступила до Київського інституту музики, на відділення джазового вокалу.

Злата Огневич є солісткою Державного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, також дівчина співала у латин-бенді. Злата — переможниця численних вокальних конкурсів, в тому числі і безпрецедентного для України проекту «Єдина співаюча радіоведуча» на одній з радіостанцій.

У 2009 році Злата Огневич стала фіналісткою національного відбору конкурсу «Євробачення-2010», але не здобула перемоги. У 2010 р. взяла участь у відборі «Євробачення-2011», посівши друге місце. Виступала в якості спеціального гостя на міжнародному конкурсі «Слов'янський базар» у Вітебську. У 2011 р. на конкурсі Crimea Music Fest зайняла перше місце і додатково отримала приз преси. У 2012 році стала обличчям рекламної компанії курортів Криму.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути