chrome firefox opera safari iexplorer

Google приурочив дудл до 145-річчя з дня народження Лесі Українки

25 лютого 2016 о 10:18

Google презентував дудл до 145-річчя з дня народження української поетеси Лесі Українки.

На головній сторінці пошуковика з'явилася ілюстрація до драми-феєрії «Лісова пісня», на якій зображені головні герої твору: молодий чоловік на ім'я Лукаш і лісова Мавка.

145

Драма-феєрія нині знайшла відображення в операх, балетах і театральних виставах. Примітно, що дудл відображається тільки у користувачів з України.

Леся Українка (справжнє ім'я — Лариса Петрівна Косач-Квітка) народилася в місті Новоград-Волинський у 1871 році. Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики.

Також працювала в галузі фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.

Відома завдяки збіркам «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драмам «Бояриня» ( 1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911).

У травні 2015 року повідомлялося, що українці назвали своїх найвидатніших співвітчизників. Трійка лідерів громадських симпатій за останні три роки не змінилася: Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Леся Українка. Удвічі частіше стали згадувати Степана Бандеру. Такі результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

А в липні 2015 року у Києві з'явились графіті з Лесею Українкою. Над графіті в рамках проекту «CityАrt» працювали художники з Австралії. Автор портрета Лесі Українки — Гвідо ван Хелтен.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі