chrome firefox opera safari iexplorer

Львів’яни домагаються проголошення в державі Року пам’яті Бориса Возницького

16 лютого 2016 о 15:04

Цього року відомому музейнику, багатолітньому директоровi Львівської національної галереї мистецтв, Герою України Борису Григоровичу Возницькому виповнилося б 90. Але його життя обірвала автокатастрофа у травні 2012-го.

Львів’яни — музейники, освітяни, відомі діячі культури та творча інтелігенція — вже висунули пропозицію проголосити 2016 рік в Україні Роком пам’яті Бориса Возницького. Відповідне звернення до Президента було підписане ще 22 січня, пише Україна молода.

Академіка Бориса Возницького називають «ангелом-охоронцем» українських музеїв та замків, пам’яток культури українського народу. За неповними підрахунками, Возницький і його співробітники врятували близько 36 тисяч творів мистецтва, серед яких гобелени, меблі, картини, вівтарі, мармурові і дерев’яні скульптури, предмети ужиткового мистецтва тощо.

Львівська мистецька галерея, яка носить ім’я відомого українського мистецтвознавця, наприкінці минулого тижня розпочала низку заходів, присвячених пам’яті Бориса Возницького. Зокрема, відновили роботу мистецтвознавчого лекторію, приурочивши його до 109-ї річниці від дня заснування галереї і 90-ї річниці від дня народження Бориса Григоровича. «Ці дати нерозривно пов’язані, бо протягом 50 років Борис Григорович творив історію нашої галереї, очолюючи її. Ті 17 відділів, які ми маємо, і понад 50 тисяч творів мистецтва — це заслуга Бориса Григоровича», — підкреслила на презентації заступник генерального директора ЛНГМ Іванна Новаківська.

Відновлення лекторію зібрало велику аудиторію: музейників, студентів, представників влади та церкви, зокрема, завітав митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возняк, заступник голови Львівської облдержадміністрації з гуманітарних питань Юрій Підлісний, Герой України нардеп Юрій Шухевич.

Із вітальним словом до учасників та гостей заходу звернулася в.о. генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Лариса Разінкова та проголосила 2016 рік Роком пам’яті Бориса Григоровича власне у ЛНГМ. «Він дуже багатьом музеям допомагав, навіть київським, а також музею Батурина. Бориса Григоровича поважали усі музейники України. Тому ми хочемо, щоб 2016 рік був проголошений Роком Бориса Возницького», — пояснила ініціативу Лариса Разінкова.

До речі, заступник голови ЛОДА Юрій Підлісний звернувся з проханням, щоб мистецтвознавчий лекторій вийшов за межі галереї мистецтв й охопив також невеличкі містечка Львівської області. «Я б попросив директора, щоб пам’ятали про Львівщину, — сказав він. — Адже є маленькі міста і села області, де цього бракує. Львів і так перенасичений заходами, а адміністрація в цьому підтримає, як транспортно, так і трішки грошима».

До дня народження Бориса Григоровича — 16 квітня — Львівська галерея готує велику виставку, присвячену діяльності мистецтвознавця. Будуть показані основні етапи роботи Бориса Григоровича в галереї: починаючи від збору пам’яток мистецтва і закінчуючи виставковими проектами.

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути