chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська галерея мистецтв носитиме ім’я Бориса Возницького

28 листопада 2012 о 16:25

Львівській картинній галереї присвоять ім’я мистецтвознавця Бориса Возницького, повідомляє Радіо Свобода.

У грудні мало б виповнитись 50 років з того часу, коли Борис Возницький обійняв посаду директора галереї. Рішення про присвоєння його імені культурній установі ухвалив колектив. Оскільки за всі роки роботи у картинній галереї Борис Возницький збільшив кількість експонатів у шість разів, відкрив світові ім’я видатного скульптора Йоганна Пінзеля, опікувався замками Львівщини.

Як повідомила директор Львівської картинної галереї, донька Бориса Возницького Лариса Разінкова, 20 грудня у галереї мистецтв відкриють виставку, присвячену Борису Возницькому і від того дня установа носитиме його ім’я.

Борис Возницький з 1960 року працював у Львівській картинній галереї. Він був ініціатором створення туристичного маршруту «Золотої підкови», до якого увійшли Олеський, Золочівський. Підгорецький і Свірзький замки. 86-річний директор галереї мистецтв загинув за кермом автомобіля 23 травня цього року.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути