chrome firefox opera safari iexplorer

Львівську галерею мистецтв просять назвати іменем Возницького

15 червня 2012 о 17:23

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич написав листи президентові Віктору Януковичу та міністрові культури України Михайлові Кулиняку, в яких просить не ініціювати переміщення картин М. Альтомонте, а також присвоїти Львівській національній галереї мистецтв ім’я Бориса Возницького.

Про це ZAXID.NET повідомили у відділі зав’язків із громадськістю Львівської обласної ради.

За словами голови облради, під час громадських слухань за участі музейників, мистецтвознавців, істориків учасники заходу ухвалили резолюцію, у якій наголошують на необхідності збереження цілісності Львівської національної галереї мистецтв з колекціями, які зібрав Герой України, академік, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький.

Окрім цього, учасники висловили стурбованість щодо можливих маніпуляцій з переміщенням експонатів Львівської національної галереї мистецтв, а саме: широкоформатних батальних полотен італійського живописця XVII-XVIII ст., маляра Мартино Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами».

Відтак, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, зважаючи на резолюцію учасників громадських слухань, просить Януковича та Кулиняка не ініціювати переміщення вищезазначених полотен з постійного місця зберігання і присвоїти Львівській національній галереї мистецтв ім’я Бориса Возницького.

Нагадаємо, 23 травня 2012 року директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький загинув у ДТП.

Аварія сталась на дорозі між селами Куровичі та Печенія Золочівського району. Поховали Возницького на Личаківському цвинтарі на 67 полі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути