chrome firefox opera safari iexplorer

Школу мистецтв Єльського університету очолила українка

10 лютого 2016 о 16:30

Уперше за 152-річну історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка. Відтепер один із головних навчальних закладів світу очолюватиме українка Марта Кузьма.

Учора, 9 лютого,  деканом найстарішої в США школи мистецтв стала українка Марта Кузьма. Про це оголосив Пітер Салоуей, президент престижного Єльського університету, до складу якого входить школа. «Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв, – заявив Пітер Салоуей. – Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва».

ukranews.com

 ukranews.com

За плечима Марти Кузьми більше 20 років кураторського стажу в різних країнах світу. У середині дев'яностих експерт керувала роботою київського Центру сучасного мистецтва Сороса. Потім донька українських емігрантів в США займалася Офісі сучасного мистецтва Норвегії, Центрі фотографії Нью-Йорка, і Проекті сучасного мистецтва Вашингтона. Останнім часом українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.

Варто зазначити, що Марта Кузьма стала першою жінкою на посаді декана школи мистецтв Єльського університету. Ця школа була заснована в 1864 році, вона стала першим навчальним закладом такого типу в США і до нині вважається однією з кращих в країні. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптури.

 

Джерело: Твоє місто
Розділи: Суспільство

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути