chrome firefox opera safari iexplorer

Як українцю стати здоровим жаворонком?

12 лютого 2016 о 07:32

Вставати по ранках з теплого ліжка — щоденний стрес для кожного. Та виявляється, якщо дотримуватись кількох правил, то ранковий підйом не здаватиметься катастрофою.

1. Звичка — велика річ

Наше тіло схильне мати звички, тому якщо щодня вставати в один і той же час, то з кожним разом прокидатися буде все легше. Якщо ви зовсім не звикли вставати рано, то спочатку може бути неймовірно складно. Однак дуже важливо не давати собі поблажок і вставати в той же час навіть на вихідних. Поступово внутрішні годинники підлаштуються.

2. Вставай, труба кличе!

Якщо ви поставили собі будильник, вставайте відразу ж. Лежачи в ліжку і сподіваючись поспати «ще хоч 10 хвилин», ми не відпочиваємо. Один хороший спосіб змусити себе встати відразу — поставити будильник в інший кінець кімнати. Таким чином, щоб вимкнути його, доведеться вилізти з ліжка, і є ймовірність, що вже не ляжеш назад. Правда, такий різкий і швидкий підйом буде зовсім не до речі для людей, що мають проблеми з судинами голови і серця.

3. Потрібно хотіти встати рано

Ключем до раннього підйому є бажання встати рано. Якщо у нас дійсно є мотивація встати раніше, то наш мозок не стане винаходити причини, щоб спати далі. Подумайте, якими перевагами раннього підйому ви можете скористатися і ловіть шанс. Головне, що цю саму мотивацію потрібно закласти в собі ще з вечора.

4. Лягай спати, коли відчуваєш, що втомився

Те, що ви хочете встати рано, зовсім не означає, що і лягти потрібно якомога раніше. Часто ми спимо більше, ніж того вимагає організм. Краще лягати спати, тільки якщо ти відчуваєш втому. Якщо ти ляжеш спати, коли ще не хочеш, то просто упустиш корисний час, намагаючись заснути.

6. Рухайтесь

Прокинувшись, непогано б потягнутися і зробити кілька вправ. Завдяки цьому нормалізується кровообіг, пропадає сонливість і бажання повернутися в ліжко.

Як стати жайворонком?

Не починайте відразу з радикальних змін. Починайте поступово, встаючи на 15-30 хвилин раніше, ніж зазвичай, кілька днів поспіль. Потім збільшість час ще на 15 хвилин. Такими поступовими кроками дійдіть до необхідного часу.

Лягайте спати раніше. Напевно, багато хто з вас звик допізна дивитися телевізор або сидіти в інтернеті. Якщо не позбутися від цієї звички, то рано чи пізно покинете затію стати жайворонком. Навіть якщо змусите себе прокидатися рано вранці, через якийсь час все одно зірветеся, і почнете відсипатися по повній. У підсумку, доведеться починати все спочатку. Я раджу лягати в ліжко раніше, навіть коли зовсім не хочеться спати, і наприклад, читати що-небудь. А якщо відчувається втома, то, швидше за все, ви заснете навіть швидше, ніж припускаєте.

Покладіть будильник подалі від ліжка. Якщо він поруч, то вранці ви або відключите його зовсім, або натиснете кнопку відтермінування сигналу. Ніколи не користуйтеся кнопкою відтермінування сигналу. Якщо будильник далеко від ліжка, вам доведеться встати щоб вимкнути його. Встали — значить прокинулися. І не думайте поглядати назад на ліжко.

Вийдіть із спальні, як тільки відключили будильник. Не дозволяйте втілитися в реальність думкам про повернення в ліжко. Примусьте себе вийти з кімнати. У мене вже виробилася звичка — я виходжу з кімнати, йду в туалет, при цьому, зазвичай, зашпортуюся об поріг в коридорі. До того часу, як я злив воду в туалеті, вмився, і поглянув на своє страшне обличчя в дзеркалі, я вже прокинувся цілком достатньо для того, щоб зустріти новий день.

Не замислюйтесь. Якщо ви дозволите собі думку на зразок «щось ще занадто рано, можна б і ще трохи поспати ...», то так не встанете. Не давайте собі можливості вибирати між «вставати» і «повалятися ще».

Повинна бути хороша причина. Заплануйте зробити вранці щось важливе. Це буде мотивувати вас швидше вилізти з ліжка. Мені подобається писати вранці, це мотивує мене.

Винагороджуйте себе. Так, на перший погляд може здатися, що прокидатися рано вранці важко, що потрібно силою змушувати себе. Але якщо ви зробите так, що пробудження буде супроводжуватися чимось приємним, то через деякий час, вже з нетерпінням будете чекати наступного ранку. Це може бути чашка гарячої кави або чаю, і читання цікавої книги. Як варіант — дуже смачний сніданок, спостереження світанку, або медитація. Знайдіть щось, що приносить задоволення вам, і розбавте цим заняттям ранкову рутину.

Використовуйте цей час розумно. Не варто прокидатися на годину або дві раніше, тільки щоб залізти в інтернет і почитати блоги і форуми, якщо, звичайно, це не є частиною вашої великої мети. Не витрачайте даремно ранковий час. Почніть день активно! Я займаюся тим, що готую обіди своїм дітям, планую решту дня, тренуюся або медитую, читаю. До 6:30 у мене вже зроблено стільки, скільки багато людей не роблять і за весь день.

Джерело: Твоє містоВідомості

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути

Новини Дивитися всі