chrome firefox opera safari iexplorer

5 способів підвищення продуктивності праці

17 березня 2016 о 17:30

Згадайте, чи бувало таке з вами? В один день все йде не так як треба, і навіть для виконання чогось простого ви докладаєте масу сил, а коли не виходить — злитесь і дратуєтесь. А в інший день все складається чудово і ви знаходите в собі енергію переробити тижневий обсяг справ? Якщо вам знайоме це відчуття, значить, ця стаття — для вас.

Наша продуктивність може падати з різних причин: хвороби, недосипання, втома, стрес, втрата інтересу... Ми рідко про це замислюємося, але чим може загрожувати зменшення продуктивності? Це, по-перше, удар по хворому місцю сучасної людини — гаманцю. Погано працюєш — мало заробляєш. По-друге, це втрата часу — чим повільніше ми робимо свою роботу, тим менше у нас залишається часу на щось більш приємне. І, нарешті, спроби підвищення низької продуктивності шляхом регулярного вживання кави, шоколаду або інших енергетиків призводять до проблем зі здоров'ям, що в результаті виявляється набагато серйознішим, ніж проблеми з грошима.

Існує кілька простих і дієвих способів підвищити свій життєвий тонус і позбутися від факторів, що згубно впливають на вашу продуктивність.

1. Знайдіть час на вправи

Знайдіть час на вправи і регулярно займайтеся. Будь-які фізичні тренування мають незаперечні переваги: вони дозволяють вам залишатися здоровими, дозволяють відволіктися від поточних проблем і зменшують стрес, а також дають заряд бадьорості. Все це дозволяє вам мислити креативно і легко знаходити рішення будь-яких завдань, які здавалися раніше нерозв'язними.

2. Плануйте свою відпустку і відривайтеся на повну 

Є думка, що один з кращих способів зняти стрес і підвищити власну продуктивність — це відпустка. Так воно і є, правда, з невеликою умовою — вам дійсно доведеться залишити всю роботу і піти у відпустку. «Відпочиньте. Поля, що відпочили, дають рясний урожай ». — Овідій, давньоримський поет

3. Проводьте час з рідними і близькими

Ще один ефективний спосіб відключитися від стресових ситуацій на роботі — це проводити більше часу з рідними і близькими. Хоча б раз на тиждень ходіть у гості, приймайте гостей, влаштовуйте якісь спільні заходи на кшталт походу в кіно або прогулянок у парку. Подібна зміна обстановки, та ще й в приємній компанії освіжає думки і приносить нові відчуття, а, значить, підвищує продуктивність.

4. Дозвольте собі нормальний сон

У людини, яка регулярно не висипається, розсіюється увага, плутаються думки і продуктивність поступово падає до нуля. До того ж поганий сон підриває імунітет і відкриває дорогу хворобам. Більшості людей для відновлення необхідно 7-8 годин повноцінного сну, комусь більше, комусь менше. Тому шукайте будь-яку можливість скоротити свої справи і почати нормально висипатися.

5. Виділяйте час не тільки на обов'язки, а й на особисті справи

Кожен з нас потребує розрядки, яка дозволяє відпочити від поточних справ і проблем, тому є сенс виділяти якийсь час на свої особисті справи, які приносять вам радість. Це може бути будь-яке хобі — вирощування квітів, написання віршів і оповідань, малювання, моделювання, музика, комп'ютерні ігри. Коли ви зможете викроювати кілька годин на тиждень на своє захоплення, ваше життя наповниться яскравими фарбами.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути