chrome firefox opera safari iexplorer

Де і за скільки можна провести чотири вихідні дні

04 березня 2016 о 09:22

Як би хто не ставився до 8 Березня, настання весни й любові до жінок ніхто не відміняв. І чотири вихідні з цього приводу в людей уже на носі. А що може бути кращим відпочинком і подарунком, до речі, ніж подорож?

«Україна молода» склала орієнтовний тур-лист, де і за яку ціну можна провести святкові вихідні.

Насамперед, слід зазначити, що напередодні 8 Березня та в день свята Укрзалізниця призначила курсування двох додаткових поїздів у західному напрямку: з Києва до Ужгорода та Івано-Франківська. Цими поїздами можуть скористатися також мешканці Вінниці, Жмеринки, Хмельницького, Тернополя, Львова, Стрия, Шепетівки, Здолбунова, Дубна, Радивилова та Бродів, повідомили в Укрзалізниці.

Помандрувати Західною Україною можна від 1550 грн. Наприклад, маршрут «Замки Житомирщини та Рівненщини» (замок Радомисль, Музей бурштину, замок князів Острозьких, Тараканівський форт) за 2 дні вартуватиме 1550 грн./людина.

Стільки ж обійдеться і 5-денний відпочинок на найбільш високогірному лижному курорті України Драгобраті.

Маршрут «Львів—Золота підкова—Жовква—Луцьк» (пішохідна екскурсія по Львову, замки «Золотої підкови» — Олесько, Золочів, Підгірці, екскурсія в Жовкву та Крехівський монастир, Луцьк і замок Любарта) на 5 днів обійдеться у суму від 1890 грн.

Чекатиме у гості не лише Закарпаття, а й Буковина з Поділлям, куди на 4 дні можна поїхати за 1750 грн./людина і відвідати Музей-усипальницю геніального хірурга М. І. Пирогова у Вінниці, місто Бояни — Чернівці — колишню резиденцію митрополитів Буковини у Чернівцях, найнеприступнішу Хотинську фортецю, Кривче, підземну перлину Поділля — печеру «Кришталеву» та одне з 7 чудес України — стару фортецю Кам’янця-Подільського.

Цікавими є пропозиції, що захоплюють українські та іноземні міста. Наприклад, за 154 євро можна 7 днів подорожувати містами Болгарії, Румунії та Сербії (Львів — Стрий — Мукачеве — Белград — Скоп’є — Благоєвград — Софія — Бухарест — Бран — Сіная — Чернівці — Тернопіль), а за 230 євро на 8 днів поринути в магію Румунії, Туреччини та Болгарії (Одеса — Ізмаїл — Бухарест — Стамбул — Айвалик — Пловдив — Сіная). Щоправда, щоб подорожувати за кордоном, у більшості випадків треба вже мати відкриту візу.

Щодо європейських турів, то оператори пропонують 5 днів подорожі Польщею та Німеччиною (Вроцлав, Дрезден, Саксонська Швейцарія, Лейпціг, Мейсен) за 149 євро/людина; і 6 днів оглядати принади Німеччини, Італії та Швейцарії за 200 євро (Мюнхен, замок Нойшванштайн, Ліндау, Цюріх, Рейнський водоспад, Мілан, Генуя, Верона, Венеція). Це ціни, в які, здебільшого, не закладають оплату за відвідування музеїв і хоча б 2-разове харчування.

Поїхати на святкові вихідні в далекі гарячі країни, наприклад в ОАЕ, на 6 днів можна за 395 доларів/людина, в Індію на 9 днів — від 566 доларів, а на тиждень в Єгипет — від 300 доларів.

«З досвіду можна сказати, що наші клієнти доволі спонтанні і не люблять завчасно планувати подорожі, — розповіли в одному з турагентств Києва. — Але якщо й обирають, то більшість керується принципом «дешево і сердито», країну, де тепліше і, бажано, безвізову. Зараз популярні святкові тури в Єгипет, там хоч і необхідна віза, але вона дуже легко отримується». За словами туроператора, також часто замовляють екскурсійні тури.

«Взагалі, мій сюрприз — подорож у Карпати, от тільки ми виїдемо туди кількома днями пізніше, — розповів «УМ» киянин Ігор Солопій. — А вихідні на 8 Березня проведемо в Києві».

«Ми з чоловіком не обирали жодного туру — любимо самостійність, тож просто завчасно купили квитки на поїзд і на святкові вихідні самі влаштуємо собі такий міні-тур Львів—Ужгород, — поділилась планами Вікторія Андрієнко. — А ще, якщо будемо встигати, може, заглянемо в Кам’янець-Подільський, квитків не брали, сподіваємось на ресурс «Бла-бла кар» (сервіс, де водії і пасажири об’єднуються в спільній поїздці. — Авт.)».

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути