chrome firefox opera safari iexplorer

Хмарочоси України: найвищі споруди

03 березня 2016 о 16:01

Зачувши слово «хмарочос» ми, як правило, уявляємо собі запаморочливі висотки Гонконгу, Токіо, Дубая або Нью-Йорка. А про висотні споруди України мало що можемо сказати. Але і в нашій країні є свої хмарочоси, та й просто неймовірно високі споруди. І з кожним роком їх стає все більше. Де знайти хмарочоси України? Про це ми зараз розповімо.

КИЇВСЬКА ТЕЛЕВЕЖА (385 М)

Найвища споруда України, Київська телевежа, вища за знамениту Ейфелеву вежу: «француженка» поступається «українці» 60 метрами. Але піднятися в нашій телевежі можна лише на висоту 192 метрів – всередині розташований невеликий пасажирський ліфт.

Джерело фото: vesti-ukr.com

Адреса: Київ, вул. Дорогожицька, 10.

ЖК НА КЛОВСЬКОМУ УЗВОЗІ, КИЇВ (168 М)

Двосекційна висотка – найвищий хмарочос країни, налічує 47 поверхів. Архітектори говорять, що будувати вище було вже не можна – далі тільки літаки! У хмарочосі розміщені як житлові, так і офісні приміщення. З вікон відкривається приголомшлива панорама на історичну та ділову частини столиці. Здається, ніби видно весь Київ. Величний монумент Батьківщина-мати і Києво-Печерська лавра, Маріїнський парк і Верховна Рада, мальовничі схили Дніпра і мости здаються просто іграшковими з такої висоти.

Джерело фото: ked-pled.livejournal.com.

Вид з даху висотки.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, Кловський узвіз, 7.

БІЗНЕС-ЦЕНТР «ГУЛІВЕР», КИЇВ (160,1 М)

Грандіозна офісна висотка країни – 35-поверховий «Гулівер». Багатофункціональний торгово-розважальний центр включає в себе два блоки: 35-поверховий бізнес-центр і 10-поверховий розважальний комплекс. Знайти можна все, від кінотеатрів до салонів краси.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, Спортивна площа, 1А.

БІЗНЕС-ЦЕНТР «ПАРУС», КИЇВ (149,6 М)

Цю оригінальну висотку ви напевно не раз бачили на телеекрані. 33-поверховий «Парус» полюбили телевізійники: саме його представили в промо-ролику України до Євро-2012, показали в комедійному серіалі «Файна Юкрайна», у телешоу «Україна має талант» та багатьох інших проектах.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

У народі офісна висотка отримала кумедні прізвиська: «Праска», «Корабель» і «Титанік». «Парус» довго вважався не тільки найвищим, але і найбільш дорогим офісним центром країни.

Київ з даху «Паруса».

Джерело фото: argumentua.com.

Адреса: Київ, вул. Мечникова, 2.

ЖК «КОРОНА» № 1 І ЖК «КОРОНА» № 2, КИЇВ (128 М)

У Дарниці є своя «Корона» – таку назву отримав запаморочливий хмарочос. Житловий комплекс складається з чотирьох секцій, одна з них сягає 38 поверхів. Свою «королівську» назву висотка отримала завдяки оригінальній верхівці, що нагадує корону. У цієї висотки є сестра-близнюк на Осокорках.

Джерело фото: horoshiyblog.livejournal.com.

Адреса: Київ, Княжий Затон, 21 і Срібнокільська, 1.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД, КИЇВ (127 М)

Ми звикли, що в хмарочосах зазвичай розміщуються офіси відомих компаній або ж їх віддають під елітне житло. Але ця висотка стала винятком: у ній розміщено будівлю Апеляційного суду. Набудівництво пішло 28 років – будівля була довгобудом. Про цю висотку говорять як про містичне місце, адже воно стоїть на місці старого кладовища.

Джерело фото: goo.gl.

Адреса: Київ, вул. Солом’янська, 2А.

ЖК «ВЕЖІ», ДНІПРОПЕТРОВСЬК (126 М)

Візитка Дніпропетровська – 28-поверхові башти-близнюки, є окрасою найдовшої набережної Європи. З вікон житлового комплексу можна нескінченно насолоджуватися видом на річку і вогні нічного міста. Ось так, найвищі будівлі в Україні є не тільки в Києві.

Автор фото: Торшин Віталій.

Фотографія з веж у Дніпропетровську.

Автор фото: Торшин Віталій.

Адреса: Дніпропетровськ, вул. Вернадського 35Б.

ЖК НА ОБОЛОНСЬКІЙ НАБЕРЕЖНІЙ, КИЇВ (122,25 М)

Два хмарочоси, 26 і 30 поверхів є окрасою одного з найчарівніших місць столиці – Оболонської набережної. Фасади виконані у вигляді парусів, які одиноко «біліють» над Дніпром.

Джерело фото: inforico.com.ua.

Адреса: Київ, пр. Г. Сталінграда, 12Ж, 12Е.

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ, КИЇВ (120 М)

Ефектна висотка стала одним з перших хмарочосів України. Хоча свій блискучий вигляд із зеленим тонованим склом здобула не відразу. Спочатку планувалося, що у будівлі розміститься цивільна авіація, але в підсумку його віддали Міністерству інфраструктури.

Джерело фото: elektraua.livejournal.com, автор – Олег Стельмах.

Адреса: Київ, пр. Перемоги, 14.

БІЗНЕС-ЦЕНТР «101 TOWER», КИЇВ (116,1 М)

Одна з найбільш впізнаваних будівель України – Бізнес-центр «101 Tower», налічує 27 поверхів. Для обслуговування цієї висотки знадобилося 10 ліфтів!

Джерело фото: architecturalphotographer.com.ua.

Адреса: Київ, вул. Льва Толстого, 57.

КОРОЛІВСЬКА ВЕЖА, ДОНЕЦЬК (112 М)

Вершина Донецька, величний житловий комплекс «Королівська вежа». 29-поверхова висотка, безумовно, є «королевою» донецького неба.

Джерело фото: skyscrapercity.com.

Адреса: Донецьк, вул. Коваля, 65А.

ЖК «СРІБНИЙ БРИЗ», КИЇВ (110,2 М)

Три хмарочоси, що підносяться на лівому березі Дніпра, добре знайомі киянам. З висоти більше ста метрів відкривається дивовижна панорама: міст Патона, міст Метро, монумент Батьківщина-мати, Києво-Печерська Лавра, Русанівка. Від побаченого захоплює дух! А адже мешканці цих «веж» насолоджуються цими красотами щодня.

Джерело фото: wikimapia.org.

Один з видів, що відкриваються з даху будівлі.

Джерело фото: tov-tob.livejournal.com.

Адреса: Київ, Дніпровська набережна, 1, 1А, 1Б.

ЖК НА ПРОВІАНТСКІЙ ВУЛИЦІ, КИЇВ (110 М)

29-поверховий житловий будинок з'явився в 2003 році. Примітно, що на його даху розмістили триповерховий пентхаус. У нього є свій окремий ліфт, величезна тераса з чудовим видом на Київ і блакитний басейн.

Джерело фото: ked-pled.livejournal.com.

Адреса: Київ, вул. Провіантська, 3.

ЖК НА ВУЛ. МИХАЙЛА ГРИШКА, КИЇВ (108,9 М)

На Лівому березі столиці виріс 32-поверховий монолітний гігант. Він став однією з перших житлових висоток Києва. Звідси можна милуватися синіми озерами і чарівними заходами сонця.

Джерело фото: cultkiev.com.

Адреса: Київ, вул. Михайла Гришка, 9.

ЖК «АРК ПАЛАС № 1», ОДЕСА (106 М)

Найвисотніший і одночасно найдорожчий будинок міста. Від красеня-хмарочоса рукою подати до знаменитих пляжів та нічних клубів Аркадії. Найдорожча квартира в цій висотці коштує близько 30 мільйонів гривень! Але зате з неї можна нескінченно милуватися морським прибоєм.

Джерело фото: booked.net.ua.

Адреса: Одеса, вул. Генуезька, 1Б.

БЦ «ОЛІМПІЙСЬКИЙ», КИЇВ (105 М)

105-метровий велетень виріс навпроти стадіону 2003 року. Включає в себе як торгово-офісний центр, так і житловий будинок.

Джерело фото: cultkiev.com.

Адреса: Київ, Б. Васильківська, 72.

МОНУМЕНТ БАТЬКІВЩИНА-МАТИ, КИЇВ (102 М)

Грандіозний монумент Батьківщина-мати хоч і був побудований ще в радянський час, але досі може скласти конкуренцію багатьом висоткам. З його висоти відкривається неймовірна панорама Києва.

Джерело фото: weatlas.com.

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 24.

Але це далеко не повний перелік висоток України. Особливо багато їх у Києві, є висотні споруди в Дніпропетровську і Донецьку, зводять їх і в інших містах. А ви бачили хмарочоси України? Вам доводилося милуватися українськими краєвидами з висоти?

 

Джерело: Фіртка
Розділи: Туристичні новини

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі