chrome firefox opera safari iexplorer

МОЗ: Очисні споруди в Україні не спроможні достатньо очистити воду

15 липня 2011 о 14:52

Хто п’є з-під крана — ризикує. Ця вода зветься питною, але якість непевна. Зношеність українських водопровідних споруд та мереж становить від 30 до 70% (в різних регіонах), їх несвоєчасно лагодять, проводять профілактику та ліквідують аварії. Постійне відключення водопроводів від електроенергії, подача води за графіком забруднюють її. Це може спричинити епідемії хвороб, сповіщає Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України – пише «Голос України».

Що можна підхопити зі склянкою води? Перелік вражає: вірусний гепатит А, черевний тиф, гострі отруєння системи травлення, серцево-судинної, ендокринної систем тощо.

За останні десять років в Україні офіційно зареєстровано 42 спалахи хвороб. Постраждало 5522 особи, більше половини з них — діти.

Санепідемслужба констатує: місцеві чиновники та керівники господарств часто нехтують питаннями безпеки. Торік за це оштрафували більш як чотири тисячі посадовців, направили до прокуратури 67 справ і винесли понад 14 тисяч (!) постанов про припинення експлуатації об’єктів (водопроводів тощо). Декого вивели на чисту воду. Але застарілих проблем повно.

Щодо води з-під крана та дотичних проблем думки спеціалістів усе-таки різняться.

Анатолій Яцик, директор Українського НДІ водогосподарсько-екологічних проблем каже:
— Як той поганий лікар, ми хочемо лікувати хворобу, а не її причину. 75% питного водопостачання в Україні здійснюється за рахунок поверхневих вод, тому вода в річках має бути першого, максимум — другого класу якості. Натомість маємо третій-п’ятий клас. Хто рекомендує пити з-під крана, хай сам і п’є. У краплі води відображається екологія всієї держави.

Натомість Валерій Кравченко, директор Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту міського господарства переконаний:
— Вода, що тече з-під крана, називається питною. Отже, пити її можна. Інакше б її називали технічною. Якість цієї води контролюють санепідемслужби. Система, нехай і підупала з радянських часів, працює. За два останні роки я побував на близько 60 водоочисних станціях у різних регіонах України. Всі вони ремонтуються, переходять на нові технології хлорування тощо. Українські препарати для очищення поверхневих вод продаються в Європу, Прибалтику, в Об’єднані Арабські Емірати. Тому не можна говорити, що нічого не робиться. Учені надто часто нагнітають ситуацію.

Де вишукати компроміс? На думку Анатолія Яцика, хороший вибір — бювети. «Пийте природну воду. Попит на бутильовану в Києві впав, тому представники «мінерального лобі» стверджують, що з бюветів пити небезпечно. Але для дітей я радив би воду в пляшках. Зараз дуже багато фірм, які розвозять бутлі на замовлення. Купуйте воду, яку добувають у вашому регіоні.

Ігор Петраков, заступник головного лікаря Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України:
— Очисні споруди в Україні не спроможні достатньо очистити воду. Найбільше відхилень від норм спостерігаємо в Луганській, Дніпропетровській, Чернігівській, Полтавській областях, а також на Одещині, Чернігівщині та Кіровоградщині. Погіршується якість і підземних, зокрема артезіанських, вод. Із цим є проблеми в Криму, Придніпров’ї, на Донбасі. В підземних водах підвищується вміст заліза, марганцю, показники жорсткості тощо. На таких водопроводах необхідно встановлювати очисні споруди.

24 червня

Інші дати
За церковним календарем 24 червня християни, які живуть за західною традицією святкують Різдво Іоанна Хрестителя, або Івана Предтечі. 
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.
Розгорнути
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути