chrome firefox opera safari iexplorer

Місто Мукачеве перейменують на Мукачево

31 березня 2016 о 14:30

Депутати міськради міста Мукачевого пропонують для нього нову назву — Мукачево.

Відповідне рішення затвердили у четвер на черговій сесії Мукачівської міськради, повідомляє її прес-служба.

«У зв’язку з існуючими розбіжностями між офіційною назвою міста та обліком на місцевому рівні, враховуючи протокол громадських слухань від 11.03.2016 року, враховуючи правову позицію Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо вирішення питань найменування і перейменування населених пунктів, міські депутати на черговій сесії першим питанням прийняли рішення про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево» — йдеться у повідомленні.

Після цього рішення мукачівські депутати порушать питання щодо перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево перед Закарпатською обласною радою. У свою чергу обласні депутати повинні будуть внести подання про перейменування до Верховної Ради України.

Змінити офіційну назву міста запропонував його мер Андрій Балога. Він обгрунтував це тим, що усі місцеві мешканці називають місто саме Мукачево, отож, є сенс внести корекцію у прийняту назву.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...