chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровський зоопарк розселять по всій Україні

13 травня 2016 о 14:10

У Дніпропетровську закривають міський зоопарк на Монастирському острові. Таке рішення ухвалила міська влада, повідомляє День. 

«Позиція міського голови — зоозону парку імені Шевченка слід закрити. Санітарні норми і правила не дозволяють розміщувати такі об’єкти на Монастирському острові», — розповів журналістам начальник міського управління культури і мистецтв Євген Хорошилов.

Подальшою долею вихованців зоопарку нині опікуються дніпропетровські волонтери. Вони вже знайшли нових господарів багатьом тваринам.

Зоозона у парку ім. Шевченка існувала майже півстоліттям. На сьогодні, з урахуванням молодняка, тут утримується 97 тварин і птахів. Їх мають намір передати до інших зоопарків України, каже Оксана Семехіна, волонтер ГС «Право на життя».

Волонтер переконана, що там звірам буде краще, ніж у нинішніх клітках. Зараз вже є попередня домовленість із Галицьким національним парком, де створено реабілітаційний центр і куди вирушать єнот, лама, лані та страус ему. Кого можливо, волонтери прагнуть прилаштувати в межах регіону. Найважче, за їхніми словами, прилаштувати хижаків — ведмедицю, лисиць, вовків, а також копитних. Ще складніша ситуація з мавпами, які вже у літньому віці і шансів, що вони зможуть прижитися в новій зграї, майже немає.

Інші зоопарки та реабілітаційні центри для тварин в Україні переповнені, тому домовлятися про передачу тварин не просто. Проте зоопарк закривати треба, переконані волонтери, навіть якщо це не до вподоби багатьом містянам.

«Головне полягає в тому, що жоден вольєр не відповідає нормативам України. Тобто все це — грубе порушення закону. Тут є факт: ми не можемо на даній території поліпшити утримання тварин, ми не можемо побудувати новий зоопарк. Відповідно, висновок напрошується один — тваринам потрібен новий дім», — пояснила Ганна Гріднєва, голова правління добродійної організації «Зоотурбота».

До 1 вересня всіх тварин передадуть до нових місць проживання.

Утім, в Дніпропетровську припускають, що зоопарк в майбутньому може з’явитися в порослій лісом Тунельній балці на південній околиці міста.

Такий проект з’явився ще півтора десятиліття тому, проте його так і не було реалізовано через відсутність коштів.

Розділи: Суспільство

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути