chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровський зоопарк розселять по всій Україні

13 травня 2016 о 14:10

У Дніпропетровську закривають міський зоопарк на Монастирському острові. Таке рішення ухвалила міська влада, повідомляє День. 

«Позиція міського голови — зоозону парку імені Шевченка слід закрити. Санітарні норми і правила не дозволяють розміщувати такі об’єкти на Монастирському острові», — розповів журналістам начальник міського управління культури і мистецтв Євген Хорошилов.

Подальшою долею вихованців зоопарку нині опікуються дніпропетровські волонтери. Вони вже знайшли нових господарів багатьом тваринам.

Зоозона у парку ім. Шевченка існувала майже півстоліттям. На сьогодні, з урахуванням молодняка, тут утримується 97 тварин і птахів. Їх мають намір передати до інших зоопарків України, каже Оксана Семехіна, волонтер ГС «Право на життя».

Волонтер переконана, що там звірам буде краще, ніж у нинішніх клітках. Зараз вже є попередня домовленість із Галицьким національним парком, де створено реабілітаційний центр і куди вирушать єнот, лама, лані та страус ему. Кого можливо, волонтери прагнуть прилаштувати в межах регіону. Найважче, за їхніми словами, прилаштувати хижаків — ведмедицю, лисиць, вовків, а також копитних. Ще складніша ситуація з мавпами, які вже у літньому віці і шансів, що вони зможуть прижитися в новій зграї, майже немає.

Інші зоопарки та реабілітаційні центри для тварин в Україні переповнені, тому домовлятися про передачу тварин не просто. Проте зоопарк закривати треба, переконані волонтери, навіть якщо це не до вподоби багатьом містянам.

«Головне полягає в тому, що жоден вольєр не відповідає нормативам України. Тобто все це — грубе порушення закону. Тут є факт: ми не можемо на даній території поліпшити утримання тварин, ми не можемо побудувати новий зоопарк. Відповідно, висновок напрошується один — тваринам потрібен новий дім», — пояснила Ганна Гріднєва, голова правління добродійної організації «Зоотурбота».

До 1 вересня всіх тварин передадуть до нових місць проживання.

Утім, в Дніпропетровську припускають, що зоопарк в майбутньому може з’явитися в порослій лісом Тунельній балці на південній околиці міста.

Такий проект з’явився ще півтора десятиліття тому, проте його так і не було реалізовано через відсутність коштів.

Розділи: Суспільство

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути