chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк хочуть перенести заради дерибану землі?

05 липня 2012 о 08:46

Національний екологічний центр виступає проти розділення Київського зоопарку на дві частини та перенесення його на Труханів острів чи деінде.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі НЕЦУ.

Як відомо, у червні 2012 р. головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявив про намір розділити Київський зоопарк на два майданчика: місце для життя тварин і науково-дослідницький центр. Архітектор аргументував таке розділення скаргами місцевих мешканців на тварин, що утримуються у зоопарку, і пропозиціями 20-річної давнини щодо перенесення зоопарку із Шулявської балки через «крики тварин» і «відповідні запахи».

Окрім того, депутат Київради, член Ради директорів компанії «XXI століття» Андрій Миргородський в інтерв’ю газеті “Сегодня” заявив, що є потенційна можливість створення філіалу Київського зоопарку на Трухановому острові. За його словами, столичний зоопарк потребує негайної реконструкції, а на Трухановому острові можна створити комфортніші умови для тварин.

На переконання представника Національного екологічного центру України Олега Андроса, «Київський зоопарк — це об'єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, і будь-які його межі, хоча б на метр, можна посунути лише указом Президента. Якщо Целовальник вважає, що можна кудись перенести зоопарк, то він сильно помиляється. Так само помилявся у 2007 р. тодішній голова КМДА Леонід Черновецький, заявляючи про плани перенесення зоопарку до Вишгорода й підігруючи таким чином забудовному бізнесу».

На думку екологів, якщо зоопарк буде перенесено з Шулявської балки, негайно розпочнеться розбазарювання Київрадою його землі та знищення унікального об'єкта природно-заповідного фонду. А тому заяву головного архітектора Києва можна розглядати як провокацію і перевірку громадськості на готовність до спротиву дерибану київської землі.

Аргументацію Целовальника про те, що киянам заважає шум Київського зоопарку, заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк вважає смішною і такою, що не витримує критики. «Значно більшій кількості мешканців Києва заважає сам Целовальник – завдяки своїм забудовним планам. А пан Миргородський заявами про філіал зоопарку на Трухановому острові фактично схвалює забудову майбутнього об'єкта ПЗФ», зазначив він.

На думку представників НЕЦУ, натомість Київському зоопарку справді необхідно провести реконструкцію більшості вольєрів, які є застарілим спадком радянських часів. Нинішньої території Шулявської балки цілком достатньо для їх розширення та реконструкції, вважають екологи.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути