chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровці відродили Шахову алею

23 травня 2016 о 15:00

У Дніпропетровську відкрили оновлену Шахову алею в парку ім. Т. Г. Шевченка, яку реставрували упродовж двох останніх місяців. Шахова алея з’явилася ще 1971 року і стала давно культовим місцем для любителів чорно-білих баталій. За 45 років існування алеї премудростей древньої гри тут навчалося не одне покоління дніпропетровців. Шахісти збираються тут у будь-яку пору року, навіть взимку, коли на вулиці стоїть мороз. Щоправда, за весь цей час на знаменитій алеї не було жодного ремонту. Та все ж у місті знайшлися меценати, небайдужі до шахової гри, і побажали зробити красивим цей невеликий куточок парку. Нинішнього року за їхній рахунок на Шаховій алеї відновили плитку і бордюри, оформили клумби, відновили всі 14 ігрових столів і відреставрували мармурову підлогову дошку для гри метровими пластиковими фігурами, комплект яких придбали в США.

Право офіційно відкрити Шахову алею здобули переможці міського шахового турніру в рамках проекту «Шкільні ігри Дніпра-2016». На оновленій алеї одразу ж провели нагородження переможців дитячого шахового турніру. Перший символічний хід на головній дошці парку довірили зробити міжнародному гросмейстеру Дмитру Максимову. «Цю дошку пам’ятаю з чотирьох років, і мені дуже приємно бачити її відреставрованою!» — сказав шахіст. Після цього і діти, і дорослі з ентузіазмом почали тестувати величезні фігури і нові шахові столики.

Джерело: День
Розділи: Спорт в Україні

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути