chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпропетровці відродили Шахову алею

23 травня 2016 о 15:00

У Дніпропетровську відкрили оновлену Шахову алею в парку ім. Т. Г. Шевченка, яку реставрували упродовж двох останніх місяців. Шахова алея з’явилася ще 1971 року і стала давно культовим місцем для любителів чорно-білих баталій. За 45 років існування алеї премудростей древньої гри тут навчалося не одне покоління дніпропетровців. Шахісти збираються тут у будь-яку пору року, навіть взимку, коли на вулиці стоїть мороз. Щоправда, за весь цей час на знаменитій алеї не було жодного ремонту. Та все ж у місті знайшлися меценати, небайдужі до шахової гри, і побажали зробити красивим цей невеликий куточок парку. Нинішнього року за їхній рахунок на Шаховій алеї відновили плитку і бордюри, оформили клумби, відновили всі 14 ігрових столів і відреставрували мармурову підлогову дошку для гри метровими пластиковими фігурами, комплект яких придбали в США.

Право офіційно відкрити Шахову алею здобули переможці міського шахового турніру в рамках проекту «Шкільні ігри Дніпра-2016». На оновленій алеї одразу ж провели нагородження переможців дитячого шахового турніру. Перший символічний хід на головній дошці парку довірили зробити міжнародному гросмейстеру Дмитру Максимову. «Цю дошку пам’ятаю з чотирьох років, і мені дуже приємно бачити її відреставрованою!» — сказав шахіст. Після цього і діти, і дорослі з ентузіазмом почали тестувати величезні фігури і нові шахові столики.

Джерело: День
Розділи: Спорт в Україні

18 червня

Інші дати
Олександр Пучківський
 1881 – український отоларинголог, розробник української медичної термінології. Склав перший український підручник з отоларингології, запропонував низку методів оперативного втручання при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Розгорнути
Народився Феофан Прокопович
(1681, м. Київ — 1736) — українського теолога, письменника, вченого, ректора Київської академії (1710-16 рр.), релігійного діяча.  
«Всього не можна охопити навіть думкою.» (Феофан Прокопович)
Розгорнути