chrome firefox opera safari iexplorer

Механізм субсидування в Україні — це проста роздача бюджетних коштів, — експерт

14 травня 2016 о 18:46

В Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидування, а діючі моделі — це просто роздача бюджетних коштів, заявила DT.UA експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень Оксана Короткевич.

«Діючі моделі, на мою думку, гірші, ніж дотування „Нафтогазу“, яке постійно здійснювалося до 2015 р. Це просто роздача бюджетних коштів. Усю цю систему треба змінювати. І не тільки модель надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій потребує супутніх заходів в інших галузях», — наголошує експерт.

Короткевич зазначає, що лише субсидуванням населення питання не обмежується.

За її словами, промисловість і бізнес потребують впровадження заходів для енергоефективності, інвестицій в інфраструктуру, програм перенавчання фахівців, а банківська система повинна будувати фінансову інфраструктуру для монетизації пільг і відкривати кредитні лінії для проектів енергоефективності для малого й середнього бізнесу.

Крім того, на думку експерта, транспортна галузь має вдосконалювати систему громадського транспорту, знаходити альтернативні способи вантажоперевезень (залізничні й водні шляхи), підтримувати приватний громадський транспорт у перехідний період.

Також соціальна галузь потребує вдосконалення пенсійного й медичного страхування, підвищення мінімальної зарплати, підтримки малозабезпечених верств населення, наголошує Короткевич.

«Усе це має координуватися макроекономічною політикою, а саме — управлінням інфляцією, посиленням ринкових процесів і стимулюванням конкуренції», — заявила вона.

Нагадаємо, після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Розділи: Суспільство

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути