chrome firefox opera safari iexplorer

Механізм субсидування в Україні — це проста роздача бюджетних коштів, — експерт

14 травня 2016 о 18:46

В Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидування, а діючі моделі — це просто роздача бюджетних коштів, заявила DT.UA експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень Оксана Короткевич.

«Діючі моделі, на мою думку, гірші, ніж дотування „Нафтогазу“, яке постійно здійснювалося до 2015 р. Це просто роздача бюджетних коштів. Усю цю систему треба змінювати. І не тільки модель надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій потребує супутніх заходів в інших галузях», — наголошує експерт.

Короткевич зазначає, що лише субсидуванням населення питання не обмежується.

За її словами, промисловість і бізнес потребують впровадження заходів для енергоефективності, інвестицій в інфраструктуру, програм перенавчання фахівців, а банківська система повинна будувати фінансову інфраструктуру для монетизації пільг і відкривати кредитні лінії для проектів енергоефективності для малого й середнього бізнесу.

Крім того, на думку експерта, транспортна галузь має вдосконалювати систему громадського транспорту, знаходити альтернативні способи вантажоперевезень (залізничні й водні шляхи), підтримувати приватний громадський транспорт у перехідний період.

Також соціальна галузь потребує вдосконалення пенсійного й медичного страхування, підвищення мінімальної зарплати, підтримки малозабезпечених верств населення, наголошує Короткевич.

«Усе це має координуватися макроекономічною політикою, а саме — управлінням інфляцією, посиленням ринкових процесів і стимулюванням конкуренції», — заявила вона.

Нагадаємо, після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Розділи: Суспільство

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути