chrome firefox opera safari iexplorer

Механізм субсидування в Україні — це проста роздача бюджетних коштів, — експерт

14 травня 2016 о 18:46

В Україні сьогодні немає цивілізованого механізму субсидування, а діючі моделі — це просто роздача бюджетних коштів, заявила DT.UA експерт з питань енергетики Інституту суспільно-економічних досліджень Оксана Короткевич.

«Діючі моделі, на мою думку, гірші, ніж дотування „Нафтогазу“, яке постійно здійснювалося до 2015 р. Це просто роздача бюджетних коштів. Усю цю систему треба змінювати. І не тільки модель надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Реформа енергетичних субсидій потребує супутніх заходів в інших галузях», — наголошує експерт.

Короткевич зазначає, що лише субсидуванням населення питання не обмежується.

За її словами, промисловість і бізнес потребують впровадження заходів для енергоефективності, інвестицій в інфраструктуру, програм перенавчання фахівців, а банківська система повинна будувати фінансову інфраструктуру для монетизації пільг і відкривати кредитні лінії для проектів енергоефективності для малого й середнього бізнесу.

Крім того, на думку експерта, транспортна галузь має вдосконалювати систему громадського транспорту, знаходити альтернативні способи вантажоперевезень (залізничні й водні шляхи), підтримувати приватний громадський транспорт у перехідний період.

Також соціальна галузь потребує вдосконалення пенсійного й медичного страхування, підвищення мінімальної зарплати, підтримки малозабезпечених верств населення, наголошує Короткевич.

«Усе це має координуватися макроекономічною політикою, а саме — управлінням інфляцією, посиленням ринкових процесів і стимулюванням конкуренції», — заявила вона.

Нагадаємо, після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Розділи: Суспільство

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути