chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відбудеться ХХVІ Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону»

23 травня 2016 о 14:00

Традиційно на різних майданчиках столиці  пройдуть різноманітні імпрези. У цьогорічній  програмі заплановано:

3 симфонічних, 4 хорових, 6 камерних концертів; мистецький проект «Дивосвіт», а також можна буде  познайомитися з творами лауреатів VI Обласного конкурсу юних композиторів ім. Ю. С. Мейтуса (м. Кіровоград) та мистецькими роботами юних художників Києва. Основні акції проходитимуть у Концертному залі НСКУ.

У рамках Дня Києва  свою майстерність продемонструють переможці VІ конкурсу «Українські композитори – дітям» (29 травня); концерти-презентації двох компакт-дисків – це програми сонат для віолончелі соло у виконанні Назара Джурина (США; 28 травня) та авторського диска композиторки Юлії Гомельської (29 травня).

У програмі форуму  відбудуться:  ювілейний творчий вечір Світлани Острової (2 червня), концерт-портрет композитора Людмили Юріної (вперше в Україні виконуватиметься англійська версія моноопери «Леді Лазарус» для сопрано, фортепіано та електроніки на тексти Сильвії Плят та Джеймса Джойса; цей захід відбудеться 2 червня у Домі освіти та культури «Майстер Клас») та концерт камерної музики у виконанні скрипаля зі Швейцарії Ґабріеля Брюннера (31 травня).

На «Прем’єрах» звучатиме чимало хорової музики, яку презентуватиме Муніципальний камерний хор «Київ» (художній керівник і диригент  — Микола Гобдич). Лунатимуть на форумі й «Київські фрески» Віктора Степурка, відбудеться прем’єра хорового циклу Валентина Сильвестрова «2014» ( у Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі), Академічний камерний хор «Хрещатик» (художній керівник і диригент — Павло Струць) та Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л.  Ревуцького (художній керівник — Андрій Карпінець, головний диригент — Володимир Курач),  котрі підготували цікаву програму, на  яку запросять 27 травня…

Симфонічні  імпрези презентують найновіші твори українських та зарубіжних майстрів. Зокрема це гранд-проект «Три «С» (Скорик – Сильвестров – Станкович)», Концерт №2 для віолончелі з оркестром М. Скорика (соліст — Олександр Пірієв), симфонічна поема «Дніпро» Є. Станковича, Soundquake Zero Євгена Іршаї (Словаччина), Je Suis… Олени Сєрової, «Осіння музика для саксофона з оркестром» (соліст — Ю. Василевич) Анни Гаврилець та «Елегія мовчазного Майдану» для сопрано з оркестром на тексти листів преподобного Омеляна Ковча (солістка Тамара Ходакова) Ігоря Щербакова у виконанні Симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України (художній керівник і головний диригент — В. Шейко), а також концерт-відкриття фестивалю, що відбудеться 23 травня у Великому залі Національної музичної академії України.


Фото Юрія ТОЦЬКОГО

25 травня у тому самому залі Національний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент -  Володимир Сіренко) презентуватиме нові композиції Дмитра Ареф’єва, Єжи Корновича (Польща), Валентина Сильвестрова, Олександра Шимка та Всеволода Сіренка.  А ще у рамках «Музичних прем’єр» прозвучать твори лауреатів та дипломантів Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів ім. Івана Карабиця. Їх виконавцем буде симфонічний ансамбль re-оrchestra ensemble Українського культурного центру «Самбатас» при Черкаському земляцтві «Шевченків край» у Києві.

Цікаві камерні концерти  підготували ансамбль «Київська камерата» (художній керівник — Валерій Матюхін) та низка солістів-інструменталістів (І. Шестеренко, О. Аколішнова, М. Чикаренко, А. Алєксєєв, О. Мосорюк, Р. Рєпка, Н. Афанасьєва, К. Супрун, М. Скрипа, А. Замков, О. Завада та інші). А твори Володимира та Станіслава Ольшевських виконає ансамбль «Стихіаль».

Джерело: День
Розділи: Новини культури

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути