chrome firefox opera safari iexplorer

У наступному році завершать створення історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова»

16 травня 2016 о 16:01

Сьогодні, в день народження видатного українського історика, мислителя Миколи Костомарова, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та культуролог Борис Дєдов презентували в Чернігові проект експозиції історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова», над створенням якого вони працювали з 2008 року, і поінформували журналістів про те, що основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились.

Тепер на черзі – формування експозицій цього історико-меморіального комплексу, повідомив Микола Томенко. За його словами, остаточне завершення робіт заплановане на 2017-й рік, коли виповниться 200 років з дня народження Миколи Костомарова.

Микола Томенко ще раз наголосив, що цей проект — унікальний приклад, коли місцева громада та ініціатива політиків, громадських діячів і бізнесменів дала можливість врятувати історичну будівлю, перетворити її на музей та створити цілий історико-меморіальний комплекс.

За його словами, перший зал експозиції цього комплексу, присвячений Кирило-Мефодіївському товариству, попередньо, буде відкритий вже у цьому році, на День слов’янської писемності і культури – 24 травня. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Нагадаємо, сьогодні Микола Томенко перебуває в Чернігові, де він прочитав лекцію в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т. Шевченка на тему «Оптимальна Конституція для України» та презентував свій навчальний посібник «Україна: історія Конституції». На зустрічі з вчителями він передав до шкіл Чернігова «Українські щорічники» та посібники «Україна: історія Конституції». Крім того, в рамках проекту «Здоровим і спортивним бути модно» Микола Томенко передав спортивний інвентар для Чернігівської школи-інтернату.

«Рідна країна»

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути