chrome firefox opera safari iexplorer

У замку «Сент-Міклош» на Закарпатті відбувся фестиваль квітів

16 травня 2016 о 14:08

Перший квітковий фест під назвою «Кохання в Сент-Міклош» пройшов у замку села Чинадієво Мукачівського району. Нове життя в цю історичну будівлю вдихнули тридцять тисяч троянд, композиції та арт-інсталяції з яких розмістили у приміщеннях стародавнього замку-фортеці.

Проведення цього оригінального фесту стало можливим завдяки організації Асоціації флористів України та за сприяння родини Йосипа Бартоша, який є орендарем та хранителем замку. До участі зголосилося десять команд із різних куточків країни: Луцька, Запоріжжя, Києва, Полтави, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці, Луганська, Миколаєва. Як розповіла член оргкомітету Катерина Фединчук із Луцька, «задум організувати тут фестиваль квітів виник у Вікторії Соловей – представника асоціації та координатора фестивалю, яка кілька років тому відпочивала на Закарпатті, і відвідавши замок «Сент-Міклош», буквально закохалася в нього. Тож давно виношувала мрію про подібний фестиваль квітів.».

Для створення квіткових композицій фахівці використали троянди, хризантеми та чимало природного матеріалу, знайденого навколо замку: листя, гілки, мох, цвіт, насіннєві коробочки тощо. До підготовки долучилося сто кращих флористів України. Не обійшлося і без волонтерів, помічників, число яких ще більше. Як результат, фахівці представили концептуальну флористику, сучасний арт.

Квіткові інсталяції можна побачити у найнесподіваніших місцях: і на фасаді будівлі, і всередині, і біля входу, вони навіть обрамлюють глибокий колодязь на подвір’ї замку. Вся ця квіткова феєрія присвячена одній темі – кохання. І це не випадково, адже й сам середньовічний замок має славу романтичної будівлі – він був свідком справжнього кохання Ілони Зріні та графа Імре Текелі. Виступи гуртів «Піано», «Батяри», «Плесо» чудово гармонували із царством квітів та доповнювали романтичну атмосферу фесту.

Кількість відвідувачів нового фестивалю є цілком достатньою, як для камерної події. Організатори сподіваються, що цей романтичний фест стане щорічним і припаде до душі як закарпатцям, так і гостям із різних куточків України та з-за кордону. А це, переконаний господар замку, сприятиме збереженню унікальної середньовічної будівлі.

Вже наступних вихідних, 21-22 травня, у замку Сент-Міклош в Чинадієві знову вируватиме життя: тут відбудеться п’ятий ювілейний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош», упродовж якого проводитимуться лицарські турніри, двобої з мечами та  алебардами, лунатиме автентична музика, готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами.

Джерело: День

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути