chrome firefox opera safari iexplorer

У замку «Сент-Міклош» на Закарпатті відбувся фестиваль квітів

16 травня 2016 о 14:08

Перший квітковий фест під назвою «Кохання в Сент-Міклош» пройшов у замку села Чинадієво Мукачівського району. Нове життя в цю історичну будівлю вдихнули тридцять тисяч троянд, композиції та арт-інсталяції з яких розмістили у приміщеннях стародавнього замку-фортеці.

Проведення цього оригінального фесту стало можливим завдяки організації Асоціації флористів України та за сприяння родини Йосипа Бартоша, який є орендарем та хранителем замку. До участі зголосилося десять команд із різних куточків країни: Луцька, Запоріжжя, Києва, Полтави, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці, Луганська, Миколаєва. Як розповіла член оргкомітету Катерина Фединчук із Луцька, «задум організувати тут фестиваль квітів виник у Вікторії Соловей – представника асоціації та координатора фестивалю, яка кілька років тому відпочивала на Закарпатті, і відвідавши замок «Сент-Міклош», буквально закохалася в нього. Тож давно виношувала мрію про подібний фестиваль квітів.».

Для створення квіткових композицій фахівці використали троянди, хризантеми та чимало природного матеріалу, знайденого навколо замку: листя, гілки, мох, цвіт, насіннєві коробочки тощо. До підготовки долучилося сто кращих флористів України. Не обійшлося і без волонтерів, помічників, число яких ще більше. Як результат, фахівці представили концептуальну флористику, сучасний арт.

Квіткові інсталяції можна побачити у найнесподіваніших місцях: і на фасаді будівлі, і всередині, і біля входу, вони навіть обрамлюють глибокий колодязь на подвір’ї замку. Вся ця квіткова феєрія присвячена одній темі – кохання. І це не випадково, адже й сам середньовічний замок має славу романтичної будівлі – він був свідком справжнього кохання Ілони Зріні та графа Імре Текелі. Виступи гуртів «Піано», «Батяри», «Плесо» чудово гармонували із царством квітів та доповнювали романтичну атмосферу фесту.

Кількість відвідувачів нового фестивалю є цілком достатньою, як для камерної події. Організатори сподіваються, що цей романтичний фест стане щорічним і припаде до душі як закарпатцям, так і гостям із різних куточків України та з-за кордону. А це, переконаний господар замку, сприятиме збереженню унікальної середньовічної будівлі.

Вже наступних вихідних, 21-22 травня, у замку Сент-Міклош в Чинадієві знову вируватиме життя: тут відбудеться п’ятий ювілейний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош», упродовж якого проводитимуться лицарські турніри, двобої з мечами та  алебардами, лунатиме автентична музика, готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами.

Джерело: День

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути