chrome firefox opera safari iexplorer

У замку «Сент-Міклош» на Закарпатті відбувся фестиваль квітів

16 травня 2016 о 14:08

Перший квітковий фест під назвою «Кохання в Сент-Міклош» пройшов у замку села Чинадієво Мукачівського району. Нове життя в цю історичну будівлю вдихнули тридцять тисяч троянд, композиції та арт-інсталяції з яких розмістили у приміщеннях стародавнього замку-фортеці.

Проведення цього оригінального фесту стало можливим завдяки організації Асоціації флористів України та за сприяння родини Йосипа Бартоша, який є орендарем та хранителем замку. До участі зголосилося десять команд із різних куточків країни: Луцька, Запоріжжя, Києва, Полтави, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці, Луганська, Миколаєва. Як розповіла член оргкомітету Катерина Фединчук із Луцька, «задум організувати тут фестиваль квітів виник у Вікторії Соловей – представника асоціації та координатора фестивалю, яка кілька років тому відпочивала на Закарпатті, і відвідавши замок «Сент-Міклош», буквально закохалася в нього. Тож давно виношувала мрію про подібний фестиваль квітів.».

Для створення квіткових композицій фахівці використали троянди, хризантеми та чимало природного матеріалу, знайденого навколо замку: листя, гілки, мох, цвіт, насіннєві коробочки тощо. До підготовки долучилося сто кращих флористів України. Не обійшлося і без волонтерів, помічників, число яких ще більше. Як результат, фахівці представили концептуальну флористику, сучасний арт.

Квіткові інсталяції можна побачити у найнесподіваніших місцях: і на фасаді будівлі, і всередині, і біля входу, вони навіть обрамлюють глибокий колодязь на подвір’ї замку. Вся ця квіткова феєрія присвячена одній темі – кохання. І це не випадково, адже й сам середньовічний замок має славу романтичної будівлі – він був свідком справжнього кохання Ілони Зріні та графа Імре Текелі. Виступи гуртів «Піано», «Батяри», «Плесо» чудово гармонували із царством квітів та доповнювали романтичну атмосферу фесту.

Кількість відвідувачів нового фестивалю є цілком достатньою, як для камерної події. Організатори сподіваються, що цей романтичний фест стане щорічним і припаде до душі як закарпатцям, так і гостям із різних куточків України та з-за кордону. А це, переконаний господар замку, сприятиме збереженню унікальної середньовічної будівлі.

Вже наступних вихідних, 21-22 травня, у замку Сент-Міклош в Чинадієві знову вируватиме життя: тут відбудеться п’ятий ювілейний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош», упродовж якого проводитимуться лицарські турніри, двобої з мечами та  алебардами, лунатиме автентична музика, готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами.

Джерело: День

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути

Новини Дивитися всі