chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчені представили інноваційні проекти, спрямовані на вирішення соціальних проблем

30 травня 2016 о 09:00

У Харкові пройшов проект «Сайнс-арт», в рамках якого були обрані кращі 10 проектів, спрямовані на вирішення соціальних проблем і розробниками яких є молоді вчені. Організатором дискусійного майданчика виступили Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) України. Співорганізатори — Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН), Представництво Польської академії наук у Києві (ПАН), КНУ ім. Тараса Шевченка, ради молодих вчених, йдеться в статті Лідії Суржик:"Ідея конкурсу і тематичної наукової дискусії нетрадиційного формату спала мені на думку під час відвідин ЦЕРНу, коли там показували студентські проекти, — розповів директор ДФФД, академік НАН України Борис Гриньов. — Причому це були розробки не фізиків і не айтішників, а молодих дослідників, які представляють суміжні спеціальності. На ЦЕРНівській науково-технологічній базі вони, з участю вчених, генерували ідеї для вирішення життєво важливих завдань, наприклад як добути воду у районах стихійного лиха тощо.

Студентські розробки вирізнялися нетривіальними підходами й пропозиціями".  Проект студента-четвертокурсника Вінницького національного технічного університету Андрія Лаврова — «Блок управління системами альтернативних джерел енергії та опалювальними апаратами» — відзначається оригінальним рішенням складної технічної проблеми. Автор проекту запропонував і розробив систему для контролю за споживанням і розподілом теплової енергії альтернативних джерел та опалювальних апаратів. Її основна перевага — можливість використовувати комбінацію кількох систем опалення. Розроблений блок можна адаптувати до системи опалення користувача включенням/відключенням перемикачів на блоці. Аспірантка ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Тараса Шевченка Олеся Табурець розробила «новий вітчизняний ранозагоювальний препарат на основі меланіну». Його продуцентом є один зі штамів антарктичних чорних дріжджеподібних грибів Nadsoniella nigra, що висіяні зі зразків, добутих українськими науковцями на о. Галіндез (тут знаходиться Українська антарктична станція "Академік Вернадський).

Як розповів Валерій Кухар, голова ДФФД, академік НАН України, у фінальну десятку потрапили 10 проектів, а переможцем конкурсу за рішенням журі визнано одного. «Проекти різні, цікаві. Є серед них такі, що можуть мати досить короткий шлях до практичної реалізації. Інші розробки, де ще тривають дослідження, напевне, матимуть довший шлях до споживача. Але головне, що працює уява, є ідеї, ініціатива. Мені інколи спадає на думку, що наші знання — це наш тягар, і чим більше ми знаємо, тим більше це перешкоджає нам приймати якісь неординарні рішення. Молодь позбавлена цього тягаря і думає інколи зовсім нестандартно», — зазначив він. Про те, чим сьогодні займаються молоді дослідники, які піднімають проблеми, і головне — як намагаються їх вирішувати, DT.UA розповість у наступних публікаціях.

Джерело: dt.ua
Розділи: Суспільство

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути