chrome firefox opera safari iexplorer

Українці перестають сплачувати за комунальні послуги

12 травня 2016 о 12:47

Більше 5-ти мільярдів гривень українці заборгували за комунальні послуги. І це до чергового підвищення тарифів.

200 гривень за газ і стільки ж за світло. Це все, що киянка Наталія Мороз може виділити за місяць на квартплату.

«Намагаємося вчасно виплатити за світло, за газ, тому що ми переживаємо, що можуть відключити, ну а потім дорого буде виплачувати, штрафи платити», – каже Наталя Мороз.

На всі інші послуги грошей немає. Жінка не працює, чоловіка мобілізували. А в комунальних рахунках щомісяця – по дві тисячі гривень. У результаті – вже заборгувала понад 5-ть тисяч.

А інша жінка у свою квартиру тепер приходить тільки ночувати.

Купається і готує їжу Ольга Ониськевич у сусідки. А за водою щодня з порожніми пляшками ходить на околицю селища.

«Раніше я могла 10-12 літрів, зараз тільки 3-4. Пити і запарити мені ці 9 злаків», – сказала жінка.

А все тому, що у квартирі вже давно немає ані води, ані газу, ані світла. Відключили через борги. Зі своєї мізерної пенсії жінка оплатити комунальні послуги не може.

«Це мої платіжки, які нарахували, 22 тисячі 176 гривень за одну батарею в залі і дві батареї в кухні», – показує платіжки Ольга.

Щоб житло не відібрали за борги, пенсіонерка захарастила його непотрібними речами. Таких неплатників в Україні тисячі.

«Таке стрімке зростання, воно демотивує людей платити за комунальні послуги. Більшість українців, якщо подивитися соцопитування, вважають ці тарифи несправедливими і досі влада не змогла їх обґрунтувати», – сказав Руслан Бортник, експерт.

Найбільші борги у споживачів Дніпропетровської та Харківської областей. В останній – тільки за воду – понад двісті мільйонів гривень. Фахівці підрахували, якби харків’яни зовсім розрахувалися, можна було б замінити третину всіх зношених труб у місті.

 

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

5 жовтня

Інші дати
Олекса Синявський 
1887 – визначний український мовознавець і педагог, провідний діяч у нормуванні української літературної мови (1917–1933), фактичний редактор остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Репресований.
Розгорнути
Народився Павло Попович
(1930, м. Узин Київської обл. - 2009) - льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, двічі Герой Радянського Союзу, Герой праці. Перший політ у космос здійснив 12-15.08.1962 р. на кораблі "Восток-4", другий - 3-19.07.1974 на кораблі "Союз-14" і орбітальній станції "Салют-3"
Розгорнути
Народився Володимир Забаштанський
(1940, с. раїлів Вінницької області. - 2001) - український поет, перекладач. Автор поетичних збірок "Наказ каменярів", "Віра в людину", "Запах далини", "Жага життя" та ін.
Розгорнути
Народився Богдан-Ігор Антонич
(1909, с.Новиця, нині - Польща - 1937) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Автор збірок поезій «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева».
Листар носив листи зелені, листи шуміли. Ех, весна! Плету пісні на веретені про молодість, що промина. (Богдан-Ігор Антонич)
Розгорнути