chrome firefox opera safari iexplorer

Через три місяці у Львові пройде 23-й Форум видавців

15 червня 2016 о 14:29

Рівно через три місяці, 15-18 вересня, у Львові пройде 23-й Форум видавців. У рамках форуму пройдуть не лише традиційні заходи, а й відбудуться декілька нових.

Про це повідомляє ZIK.

«Цього року головна тема форуму – «Межі кордонів». 23-й Форум видавців точно буде одним з кращих за всю його історію», – запевнила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Тож, основними заходами 23-го Форуму видавців стануть:

  • Книжковий ярмарок
  • Львівський міжнародний літературний фестиваль
  • Благодійна акція для людей літнього віку «Треті вік: задоволення від читання»
  • Церемонія вручення премії «Найкраща книга форуму»
  • Ніч поезії та музики
  • Бібліотечний форум
  • Фестиваль «Місто Лема»

Програмний директор Львівського міжнародного літературного фестивалю Софія Челяк зазначає: «Будь-які речі, що змушують нас зупинитися, задуматися, переглянути свої погляди – це вже певні кордони. Тому цього року ми працюватимемо у новому форматі, адже фестиваль і всі літературні заходи будуть об’єднані однією фокусною темою. Ми розглядатимемо тему митців, які емігрують, табу в мистецтві та свідомості. У рамках літературного фестивалю відбудуться кілька спецпроектів: «Література проти агресії», «Андеграунд», «Воз’єднання нью-йоркської групи поетів», «Молода республіка поетів», «Українсько-єврейські зустрічі».

Окрема увага буде приділена науці. На форум приїдуть близько 25 спікерів, які щодня проводитимуть лекції на цікаві та актуальні теми: псевдонаука, етика, геном тощо. Також відбудуться тематичні форуми – історія, освіта, українська візуальна книга, гендер, non-fiction, бізнес, Крим, Донбас, євроінтеграція, екологія, кулінарія, мандри.

Спеціальними гостями 23-го Форуму видавців стануть письменник, дисидент, один із засновників Литовської Гельсінської групи Томас Венцлова, відомий австрійський письменник, есеїст Карл-Маркус Ґаус, поет, домінант на Нобелівську премію з літератури Ілля Камінський (США), письменник і журналіст Зємовіт Щерек (Польща), сербський письменник Срджан Срдич та інші.

Також вперше за 50 років відбудеться спільний виступ нью-йоркської групи поетів в Україні. До Львова приїдуть Юрій Тарнавський, Женя Васильківська, Олег Коверко, Марія Ревакович, Василь Махно, Джордж Грабович, американський журналіст, експерт з питань Росії та Радянського союзу Девід Саттер, принц Уганди у вигнанні, поет, репер Аль Агамі та інші.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути