chrome firefox opera safari iexplorer

Через три місяці у Львові пройде 23-й Форум видавців

15 червня 2016 о 14:29

Рівно через три місяці, 15-18 вересня, у Львові пройде 23-й Форум видавців. У рамках форуму пройдуть не лише традиційні заходи, а й відбудуться декілька нових.

Про це повідомляє ZIK.

«Цього року головна тема форуму – «Межі кордонів». 23-й Форум видавців точно буде одним з кращих за всю його історію», – запевнила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Тож, основними заходами 23-го Форуму видавців стануть:

  • Книжковий ярмарок
  • Львівський міжнародний літературний фестиваль
  • Благодійна акція для людей літнього віку «Треті вік: задоволення від читання»
  • Церемонія вручення премії «Найкраща книга форуму»
  • Ніч поезії та музики
  • Бібліотечний форум
  • Фестиваль «Місто Лема»

Програмний директор Львівського міжнародного літературного фестивалю Софія Челяк зазначає: «Будь-які речі, що змушують нас зупинитися, задуматися, переглянути свої погляди – це вже певні кордони. Тому цього року ми працюватимемо у новому форматі, адже фестиваль і всі літературні заходи будуть об’єднані однією фокусною темою. Ми розглядатимемо тему митців, які емігрують, табу в мистецтві та свідомості. У рамках літературного фестивалю відбудуться кілька спецпроектів: «Література проти агресії», «Андеграунд», «Воз’єднання нью-йоркської групи поетів», «Молода республіка поетів», «Українсько-єврейські зустрічі».

Окрема увага буде приділена науці. На форум приїдуть близько 25 спікерів, які щодня проводитимуть лекції на цікаві та актуальні теми: псевдонаука, етика, геном тощо. Також відбудуться тематичні форуми – історія, освіта, українська візуальна книга, гендер, non-fiction, бізнес, Крим, Донбас, євроінтеграція, екологія, кулінарія, мандри.

Спеціальними гостями 23-го Форуму видавців стануть письменник, дисидент, один із засновників Литовської Гельсінської групи Томас Венцлова, відомий австрійський письменник, есеїст Карл-Маркус Ґаус, поет, домінант на Нобелівську премію з літератури Ілля Камінський (США), письменник і журналіст Зємовіт Щерек (Польща), сербський письменник Срджан Срдич та інші.

Також вперше за 50 років відбудеться спільний виступ нью-йоркської групи поетів в Україні. До Львова приїдуть Юрій Тарнавський, Женя Васильківська, Олег Коверко, Марія Ревакович, Василь Махно, Джордж Грабович, американський журналіст, експерт з питань Росії та Радянського союзу Девід Саттер, принц Уганди у вигнанні, поет, репер Аль Агамі та інші.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути