chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти пропонує навчання у молодшій школі без оцінок

29 червня 2016 о 12:44

У Міністерстві освіти пропонують зміни, які передбачають, що у молодшій школі діти будуть навчатися без оцінок, а старша школа триватиме до 12-го класу. Також освітяни обіцяють збільшити кількість іноземних мов, математичних та природничих предметів.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич спеціально для ZIK.

«Ми маємо розробити новий зміст шкільної освіти та частково перепрофілювати вчителів. Так, за нашими планами в 1-й клас нової української школи діти підуть у 2018—2019 навчальному році», – пояснила Лілія Гриневич.

Також діти, які прийдуть в школу з нового начального року, будуть вже навчатися за скорегованими програмами, додала міністр. Навчання не зміниться кардинально, як, наприклад, програма для нової школи.

«Ми пропонуємо повністю прибрати оцінювання для учнів початкової школи.  Ми вважаємо, що і в другому, і в третьому класі ще не варто оцінювати школярів», – зазначила Лілія Гриневич.

Ще одне обмеження має стосуватись кількості домашніх завдань. Зокрема, учні початкових класів не повинні мати більше письмових домашніх завдань, ніж вони мали у навчальному класі.

Також міністр наголосила на важливості фінансування, адже наразі Міністерству значно бракує коштів.

«У нас були часи, коли ми на освіту давали понад 7% ВВП, потім 6,5%. А от цього року частка становить лише 5,02% ВВП. Зрозуміло, що в нас є недофінансування освітянської сфери і нам необхідно підвищувати соціальний статус вчителів», – підсумувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Розділи: Новини освіти

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути