chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні будують першу в Україні «зелену школу»

10 червня 2016 о 11:18

Нову школу за сучасними технологіями будують на базі Антонівської ЗОШ №21, що в передмісті Херсона.

Будівництво «зеленої школи» відбувається з урахуванням технологій енергозбереження. Зокрема, заклад обладнують сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, а також сонячними батареями, які розташують на даху школи, повідомляє «День». 

У школі зможуть навчатися до 200 дітей — вдвічі більше, ніж раніше. Новий корпус передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнату, читальний та актовий зали, туалети з душовими кабінами.

Проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в межах програми фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності».

Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен говорить, що у Фінляндії такі технології популярні через зручну збірну конструкцію, яка може експлуатуватися до 100 років.

«Каркас школи доставили із Фінляндії. Наразі тривають будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. В експлуатацію школа буде введена 1 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу, а й поділитися власним досвідом і знаннями, щоби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. «Зелена школа» — втілення екологічного мислення. Поки що такий проект — єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній», — каже Юхані Тойвонен.

Новий навчальний заклад будується за співфінансування Херсонської міської ради, яка надала два мільйони гривень, та фінської сторони — 3,5 мільйона.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, цей приклад підштовхнув до ідеї побудувати подібну школу в селищі Комишани, але вже лише за кошти міста.

Розділи: Новини освіти

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути