chrome firefox opera safari iexplorer

У Херсоні будують першу в Україні «зелену школу»

10 червня 2016 о 11:18

Нову школу за сучасними технологіями будують на базі Антонівської ЗОШ №21, що в передмісті Херсона.

Будівництво «зеленої школи» відбувається з урахуванням технологій енергозбереження. Зокрема, заклад обладнують сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, а також сонячними батареями, які розташують на даху школи, повідомляє «День». 

У школі зможуть навчатися до 200 дітей — вдвічі більше, ніж раніше. Новий корпус передбачає сім класів, спальню, ігрову кімнату, читальний та актовий зали, туалети з душовими кабінами.

Проект реалізується представництвом НЕФКО в Україні в межах програми фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності».

Посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен говорить, що у Фінляндії такі технології популярні через зручну збірну конструкцію, яка може експлуатуватися до 100 років.

«Каркас школи доставили із Фінляндії. Наразі тривають будівельні роботи, які планують завершити до 25 серпня. В експлуатацію школа буде введена 1 вересня 2016 року. Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу, а й поділитися власним досвідом і знаннями, щоби Україна переймала успішний досвід Фінляндії. «Зелена школа» — втілення екологічного мислення. Поки що такий проект — єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній», — каже Юхані Тойвонен.

Новий навчальний заклад будується за співфінансування Херсонської міської ради, яка надала два мільйони гривень, та фінської сторони — 3,5 мільйона.

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, цей приклад підштовхнув до ідеї побудувати подібну школу в селищі Комишани, але вже лише за кошти міста.

Розділи: Новини освіти

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути