chrome firefox opera safari iexplorer

У «Софії Київській» презентували виставку документів до 20-річчя Конституції

24 червня 2016 о 11:27

У національному заповіднику «Софія Київська» презентували виставку документів, присвячену 20-й річниці Конституції України, підготовлену за матеріалами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області.

Експозицію урочисто відкрили віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко та голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні у цій події поєднується минуле і сучасність. Важко навіть з'ясувати достеменно, що важливіше на цьому етапі для нас, але, напевно, це така нероз'єднувана суміш здобутків наших попередників, тих, хто боролися за незалежність України, за конституційні права українців і за Конституцію вільної України і боротьби сьогодення, оскільки засадничі принципи Конституції про єдину і неподільну Україну та територіальну цілісність України і зараз виборюються українським народом»,- сказав Кириленко.

За його словами, нинішня агресія Російської Федерації на сході України лише підтверджує засадничі підвалини цінностей нашої боротьби протягом тисячоліть, оскільки Конституція 1996 року — це вінець боротьби багатьох поколінь українців за свій устрій і свою державу.

«Дуже цікавими є документи, які запропоновані нам для огляду — і ті, що безпосередньо на виставці, бо ми мусимо пам'ятати про чотири універсали Центральної ради, Акт злуки, Конституція Української Народної Республіки, численні дослідження шестидесятників на тему конституційного устрою України, а також Декларацію про суверенітет, яка стала предтечею Акту про державну незалежність 24 серпня 1991 року», — наголосив віце-прем'єр.

На виставці представлено документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на шляху державотворення України.

Зокрема, на експозиції представлено копію унікальної пам'ятки — Конституцію гетьмана Пилипа Орлика, копії Універсалів Центральної ради, Конституцію Української держави, Акту про злуку ЗНР з УНР, а також оригінал конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом та Конституцію України, прийняту на п'ятій сесії Верховної Ради 28 червня 1996 року.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути