chrome firefox opera safari iexplorer

У Софії Київській відкривається виставка, присвячена Петру Могилі

25 грудня 2014 о 11:44

У Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» 26 грудня о 16.00 відбудеться відкриття виставки «Хрест та шабля: Київський Митрополит Петро Могила (1597—1647)».

Як повідомили “УНІАН-Релігії” в прес-службі Софії Київської, на виставці будуть представлені експонати, ілюструючі два періоди життєвого шляху Петра Могили: військову службу в Речі Посполитій — до постриження в монахи, і служіння Церкві — архімандритом Києво-Печерського монастиря, а згодом — Митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі.

Зокрема, в експозиції будуть представлені найбільш знакові твори Петра Могили – «Служебник» (1629), «Православне сповідання віри» (1645) та «Требник» (1646), а також праці його сподвижників – «Патерикон» С. Косова (1635), «Тератургіма» А. Кальнофойського (1638).

Також відвідувачі виставки зможуть побачити ікону «Собор Печерських Святих» (XIX ст.).

Відвідувачі зможуть побачити портрети Петра Могили XIX ст., а також портретне зображення його двоюрідної сестри Раїни Могилянки, матері князя Яреми Вишневецького.

В експозиції виставки будуть представлені копії малюнків Абрагама ван Вестерфельда (1651), на яких зображено Софійський собор після тогочасних ремонтних робіт, фрагменти кахляної печі XVII ст. із зображенням голови бика, а також реконструйований герб Петра Могили, який колись прикрашав іконостас Софійського собору.

Загальне уявлення про топографію Києва XVII ст. відвідувачі виставки зможуть отримати під час ознайомлення з триптихом Б. Туліна «Київ XVII ст.».

На виставці буде представлена тогочасна зброя та історична реконструкція воїнів, які приймали участь у Хотинській битві 1621 р.

Організація виставки відбувається спільними зусиллями Національного заповідника «Софія Київська», Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею історії України, Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, Міського музею «Духовні скарби України» та Закладу культури «Музей історичного центру міста Києва».

Виставка присвячена 80-річчю Національного заповідника «Софія Київська» і триватиме до 23 березня 2015 р.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути