chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі звели унікальну лемківську церкву

12 червня 2016 о 09:11

У Тернополі освятили унікальну лемківську церкву. Збудували її на околиці міста силами парафіян. Задум звести храм з‘явився ще 20 років тому, але через брак коштів за будівництво взялися тільки у 2014 році.

Дерев‘яну церкву збудували за зразком храмів Лемківщини ХІХ століття, повідомляє ZIK.

«Ми хотіли таким чином вшанувати пам‘ять наших дідів-прадідів,  нашого народу, який зазнав великої трагедії – депортації за національної ознакою», – розповів голова тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович.

Храм зводили без жодного цвяха і лише з природних матеріалів, хоча й деякі елементи церкви не характерні для лемківського стилю,  наприклад фасад і вікна – гострої форми. Так проектанти намагалися і зберегти лемківські традиції, і додати щось сучасне.

На службу до храму ходитимуть близько сотні  місцевих жителів. А на свята обіцяють приїжджати лемки навіть із найвіддаленіших районів Тернопільщини.

ternopil2

 ternopil.te.ua

«Ми приїхали здалеку – з Бубача, адже дуже тішимося, що  тут збудували таку церкву. Шкода, що батьки не дочекались цього. Зате їхні діти приїжджатимуть сюди і молитимуться за їхні душі та здоров‘я усіх лемків», – каже лемкиня із Тернопільської області Валентина Хруняк.

Настоятель храму Василь Шафан – також із лемківським корінням. Отець розповідає: службу вестиме українською мовою, але промови і звернення говоритиме лемківською говіркою.

«І в церкві, і на зустрічах, на вечорах, ми звертаємось і лемківською мовою. Це дуже оживляє людей, їх дуже кріпить і радує», – впевнений священик.

Отець Василь каже, храм завжди буде відчиненим не тільки для лемків, а й для всіх християн.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути