chrome firefox opera safari iexplorer

В цьому році Петрів піст триватиме 15 днів

29 червня 2016 о 17:05

Петрів піст, який ще носить назву Апостольського посту, або Петрівка, починається через сім днів після світлого свята Трійці. Він є періодом приготування православних віруючих до свята апостолів Петра і Павла.

Цей піст не має чітко визначеної тривалості — його довжина залежить від дати Великодня. У разі, коли Великдень настає рано, період посту буде тривалим (найдовший Апостольський піст тривав цілих 6 тижнів). У роки, коли Великдень святкується пізно, Петрів піст триває недовго (найкоротший піст проходив усього 8 днів).

Початком Петрова посту служить понеділок усіх Святих, а закінчується він завжди в один і той же час — 12 липня.

Отож, у 2016 році Петрів піст буде недовгим і триватиме всього 15 днів — з 27 червня по 11 липня, нагадує сайт 2016rik.pp.ua.

Петрів піст не є суворим, як, скажімо, Великий чи Різдвяний. Оскільки Петрів піст завжди влітку, то різноманітні фрукти, овочі і ягоди дають можливість урізноманітнити пісний стіл.

Церква теж в цей час щодо їжі майже не встановлює суворих обмежень. Деякі правила, безумовно, є. Вони носять здебільшого рекомендаційний характер:

  • по понеділках, середах і п'ятницях піст є суворим, тому не можна пити вино, вживати рибні страви і приправляти їжу олією, а після вечерні можна їсти тільки «сухі» страви;
  • по суботах і неділях дозволено їсти рибу;
  • по четвергах і вівторках можна вживати в їжу страви з риби, морепродуктів, грибів і каші, приправлені олією.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути