chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть початися відключення світла через спеку і кондиціонери

25 червня 2016 о 17:39

Міненерговугілля просить громадян і підприємства скоротити споживання електроенергії в липні — серпні, щоб уникнути відключень, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ситуація складна. Зростає споживання, особливо в денні години в зв'язку з підвищенням температури. Не працює залізниця з енергетичного вугілля Аш. Звертаємося до населення, підприємств — максимально скоротити споживання в липні-серпні для запобігання відключенням і отримання вимушеної «допомоги», для збереження запасів вугілля напередодні осінньо-зимового сезону», — зазначив заступник голови Міненерговугілля Олександр Светелик в коментарі агенції.

Споживання електроенергії в енергосистемі України зросло через високу температуру і масове включення кондиціонерів. Разом з тим на ряді блоків АЕС триває ремонтна кампанія, робота Південно-Української АЕС обмежена через брак охолоджуючих потужностей.

Раніше агенція «Інтерфакс-Україна» повідомляла з посиланням на власне джерело, що Україна в п'ятницю отримує з Російської Федерації 600 МВт електричної потужності в рамках угоди про технічну допомогу через виникнення в енергосистемі країни дефіциту.

Напередодні було прийнято рішення про запуск газомазутних блоків на Трипільській і Запорізькій ТЕС, завантаженні київських ТЕЦ — 5 і ТЕЦ — 6.

За даними глави НКРЕКУ Дмитра Вовка, з 1 червня припинилися поставки вугілля антрацитної групи з окупованих районів Донбасу.

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути