chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть початися відключення світла через спеку і кондиціонери

25 червня 2016 о 17:39

Міненерговугілля просить громадян і підприємства скоротити споживання електроенергії в липні — серпні, щоб уникнути відключень, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ситуація складна. Зростає споживання, особливо в денні години в зв'язку з підвищенням температури. Не працює залізниця з енергетичного вугілля Аш. Звертаємося до населення, підприємств — максимально скоротити споживання в липні-серпні для запобігання відключенням і отримання вимушеної «допомоги», для збереження запасів вугілля напередодні осінньо-зимового сезону», — зазначив заступник голови Міненерговугілля Олександр Светелик в коментарі агенції.

Споживання електроенергії в енергосистемі України зросло через високу температуру і масове включення кондиціонерів. Разом з тим на ряді блоків АЕС триває ремонтна кампанія, робота Південно-Української АЕС обмежена через брак охолоджуючих потужностей.

Раніше агенція «Інтерфакс-Україна» повідомляла з посиланням на власне джерело, що Україна в п'ятницю отримує з Російської Федерації 600 МВт електричної потужності в рамках угоди про технічну допомогу через виникнення в енергосистемі країни дефіциту.

Напередодні було прийнято рішення про запуск газомазутних блоків на Трипільській і Запорізькій ТЕС, завантаженні київських ТЕЦ — 5 і ТЕЦ — 6.

За даними глави НКРЕКУ Дмитра Вовка, з 1 червня припинилися поставки вугілля антрацитної групи з окупованих районів Донбасу.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути