chrome firefox opera safari iexplorer

Перлину одного із 7 природних чудес України планують знищити

18 липня 2016 о 15:06

Бузький Гард невдовзі можуть остаточно затопити через добудову Ташлицької ГАЕС. Екологи, активісти, спортсмени та діячі культури розгорнули масштабну акцію з порятунку останнього історичного ландшафту доби українського козацтва.

На залишках острова Гард на річці Південний Буг активісти розмістили 8-метровий банер «Збережемо Гард — збережемо Україну».

Бузький Гард поєднує природну та історичну заповідну спадщину України – саме в цьому місці був центр Бугогардівської паланки війська Запорізького часів Нової Січі (1734—1775 рр.).

Ця територія, згідно з Указом Президента від 30.04.2009 р., — Національний природній парк «Бузький Гард». Екологи наголошують, що вже є два судових рішення про те, що є незаконним вже піднятий рівень Олександрівського водосховища, де стоять греблі Олександрівської ГЕС, але рішення суду про спуск води не виконуються. Тепер енергетики хочуть підняти рівень води ще на 4 метри, і остаточно затопити всю пам’ятку.

Енергетики стверджують, що це потрібно того, щоб продовжити роботу Південноукраїнської АЕС і Ташлицької ГАЕС. Сама Ташлицька ГАЕС вимагає добудови кількох генераторних блоків, але атомна станція вимагає збільшення можливостей для охолодження атомних блоків. Тим старим блокам, які плануються реконструювати, просто не вистачає води для охолодження. Через це і необхідно знову підняти рівень води у водосховищі. Але при цьому «ціна питання» — затоплення історичного острова Гард.

Як відомо, у 2008 році «Гранітно-степове Побужжя» стало одним із 7 природних чудес України. За результатами акції невдовзі вдалося домогтися і створення окремого Національного природного парку «Бузький Гард», що дало додаткову можливість пропагувати даний регіон з історичної точки зору та розбудовувати туристичну інфраструктуру. Натомість тепер Бузький Гард планують знищити.

«Це нонсенс – стільки зусиль витратити на створення заповідника і популяризацію регіону, щоб сьогодні просто затопити його. Крім того, хіба можна допустити втрату важливого історичного об’єкту – острова Гард, що був центром Бугогардівської паланки, найбільшої адміністративно-територіальної одиниці запорізького козацтва?», — дивується ініціатор акції «7 чудес України», засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

Він переконаний, що науковці разом з громадськістю переконають урядовців переглянути плани ДП НАЕК «Енергоатом» щодо добудови третього гідроагрегату на Ташлицькій ГАЕС.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути