chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Бабиному Яру вшанують пам'ять Олени Теліги

21 липня 2016 о 11:46

21 липня виповнюється 110 років з дня народження Олени Теліги – поетеси, публіциста, літературного критика і громадської діячки.

Олена Теліга (Шовгенева) народилася під Москвою, зростала й формувалася у російському середовищі. Її діяльність як члена Організації українських націоналістів, приїзд в окуповану нацистами Україну, перебування у застінках гестапо були наслідками віднайдення себе як українки.

Після цього віднайдення своє коротке життя вона присвятила боротьбі за Україну. У жовтні 1941-го у складі похідної групи ОУН прибула до окупованого гітлерівцями Києва. Тут очолила спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький додаток до газети «Українське слово» – журнал «Літаври».

У лютому 1942-го її разом із чоловіком Михайлом Телігою розстріляли у Бабиному Яру.

21 липня, о 12.00, у Бабиному Яру, біля Пам'ятного Хреста, розпочнеться вшанування пам'яті Олени Теліги, повідомляє Український інститут національної пам'яті.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути