chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Бабиному Яру вшанують пам'ять Олени Теліги

21 липня 2016 о 11:46

21 липня виповнюється 110 років з дня народження Олени Теліги – поетеси, публіциста, літературного критика і громадської діячки.

Олена Теліга (Шовгенева) народилася під Москвою, зростала й формувалася у російському середовищі. Її діяльність як члена Організації українських націоналістів, приїзд в окуповану нацистами Україну, перебування у застінках гестапо були наслідками віднайдення себе як українки.

Після цього віднайдення своє коротке життя вона присвятила боротьбі за Україну. У жовтні 1941-го у складі похідної групи ОУН прибула до окупованого гітлерівцями Києва. Тут очолила спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький додаток до газети «Українське слово» – журнал «Літаври».

У лютому 1942-го її разом із чоловіком Михайлом Телігою розстріляли у Бабиному Яру.

21 липня, о 12.00, у Бабиному Яру, біля Пам'ятного Хреста, розпочнеться вшанування пам'яті Олени Теліги, повідомляє Український інститут національної пам'яті.

13 серпня

Інші дати
13 серпня відзначають:
  • Всесвітній день шульги
Розгорнути
Народився Володимир Заболотний
(1898, с. Карань, Київська область – 1962) – український архітектор, засновник і президент Академії архітектури України, автор проекту будинку Верховної Ради України.
Розгорнути
Народився Олександр Кістяківський
(1904, с. Хатки, Полтавська область – 1983)видатний український біолог, орнітолог. Автор праць «Фауна України», «Визначник птахів УРСР».
Запахла осінь в'ялим тютюном, Та яблуками, та тонким туманом, — І свіжі айстри над піском рум'яним Зорюють за одчиненим вікном. У травах коник, як зелений гном, На скрипку грає. І пощо ж весна нам, Коли ми тихі та дозрілі станем І вкриє мудрість голову сріблом? (Максим Рильський)
Розгорнути