chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Бабиному Яру вшанують пам'ять Олени Теліги

21 липня 2016 о 11:46

21 липня виповнюється 110 років з дня народження Олени Теліги – поетеси, публіциста, літературного критика і громадської діячки.

Олена Теліга (Шовгенева) народилася під Москвою, зростала й формувалася у російському середовищі. Її діяльність як члена Організації українських націоналістів, приїзд в окуповану нацистами Україну, перебування у застінках гестапо були наслідками віднайдення себе як українки.

Після цього віднайдення своє коротке життя вона присвятила боротьбі за Україну. У жовтні 1941-го у складі похідної групи ОУН прибула до окупованого гітлерівцями Києва. Тут очолила спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький додаток до газети «Українське слово» – журнал «Літаври».

У лютому 1942-го її разом із чоловіком Михайлом Телігою розстріляли у Бабиному Яру.

21 липня, о 12.00, у Бабиному Яру, біля Пам'ятного Хреста, розпочнеться вшанування пам'яті Олени Теліги, повідомляє Український інститут національної пам'яті.

29 липня

Інші дати
Народився Іван Айвазовський (Оганес Гайвазян)
(1817, м.Феодосія, АРК – 1900) – всесвітньо відомий художник-мариніст, колекціонер, меценат.  З 1845 жив у Феодосії, де на власні кошти відкрив школу мистецтв та картинну галерею, ініціатор будівництва залізниці «Феодосія–Джанкой».
Розгорнути
Народився Андрей Шептицький
(1865, с. Прилбичі, Львівська область – 1944)Митрополит Української греко-католицької церкви, суспільний, громадський та політичний діяч.  
«Дай, Боже, нашому народові мати все, у кожному поколінню святе священство, яке могло би виховати з-поміж народу і великих святих, і весь нарід зуміло провадити дорогами святости до неба». (Андрей Шептицький)
Розгорнути