chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні громадськість вшанує жертв трагедії у Бабиному яру

29 вересня 2011 о 07:36

29 вересня 2011 р. виповнюється 70 років з початку розстрілів нацистами мирного населення у Бабиному яру.

Тисячі людей різної національності, віросповідання та ідеологічних поглядів знайшли тут свій останній притулок. У Бабиному яру поховані жертви Голодомору 1933 р., полонені червоноармійці, євреї, українські націоналісти, роми.

Дотримуючись багаторічної традиції жалобного вшанування жертв трагедії Бабиного яру, українська громадськість проведе 29 вересня 2011 року о 12 годині покладання квітів до пам’ятних знаків Меморіалу «Бабин яр» і панахиду.

Окрім того, 29 вересня о 14.00 у Національному музею історії Великої Вітчизняної війни (м. Київ, вул. Лаврська (Івана Мазепи), 24) відбудеться відкриття виставки, приуроченої до 70-річчя початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

Близько 1500 документів і музейних експонатів з фондів Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років», Національного музею історії України, галузевого державного архіву Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України, фондів бібліотеки Гете-Інституту в Україні та особистої колекції І. Левітаса розповідають про гітлерівський «новий порядок» на теренах України, про геноцид єврейського народу та акцентують героїку Праведників Бабиного Яру.

На виставці представлена портретна галерея з 283 світлин «Праведників Бабиного Яру», а також фото і документальні матеріали рятівників-киян: Н.В.Герасимової, О.Г. Горбовського, В.М. Корейка, родин Глаголєвих, Ніколаєнків, Счасних та інших. Наразі 3823 осіб удостоєні звання Праведників України та 605 — Праведників Бабиного Яру. Ці спеціальні відзнаки були ініційовані Фондом «Пам'ять Бабиного Яру». З 1988 р. Фондом зібрано понад 24 тисячі прізвищ загиблих, видано 15 книжок та альбомів (представлено в експозиції).

«Рідна країна»

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути