chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Україна вшанує пам'ять загиблих під час Скнилівської трагедії

27 липня 2012 о 09:53

Сьогодні, 27 липня, виповнюється десять років з дня трагедії на Скнилівському аеродромі у Львові. Тоді у результаті падіння винищувача Су-27 загинули 77 осіб, у тому числі 28 дітей.

Сьогодні львів'яни вшанують пам'ять загиблих під час Скнилівської трагедії. Зокрема, в каплиці всіх святих українського народу біля входу на Скнилівський аеродром відбудеться молитва в пам'ять про загиблих.

Після цього відбудеться покладання квітів до сегменту пам'яті в аеропорту імені Данила Галицького. Пізніше на Голосківському кладовищі пройде панахида за загиблими. Увечері запланований концерт-реквієм за участю композитора-скрипаля Нінуама Вимера.

***

Як відомо, катастрофа сталася о 12:52. Су-27 під керуванням пілотів Володимира Топонаря і Юрія Єгорова виконував фігуру вищого пілотажу «коса петля з поворотом». Пілотам не вистачило висоти, щоб вивести літак зі зниження, він зачепив дерево, потім вдарився крилом об бетон і якийсь час ковзав уздовж землі через льотне поле, заповнене глядачами.

Після цього він зачепив Іл-76, що стояв на аеродромі, і почав перекидатися. На місці падіння прогримів вибух, і виникла сильна пожежа. Пілоти катапультувалися після того, як літак перший раз ударився об землю, і встигли покинути його до того, як він зруйнувався і загорівся, обидва пілоти вижили.

***

11 червня 2008 Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав невинними чотирьох колишніх керівників ВВС, що звинувачувалися в причетності до авіакатастрофи в Скнилові в 2002 році.

24 червня 2005 Військовий апеляційний суд Центрального регіону оголосив вирок шести льотчикам. Наразі покарання у в'язниці відбуває тільки пілот Володимир Топонар.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути